Τα στιγμιότυπα και τα γκολ από το φιλικό του Ολυμπιακού με τη Λουντογκόρετς!

Δείτε τα στιγμιότυπα από το δεύτερο, «δυνατό» φιλικό του Ολυμπιακού στην Αυστρία, με αντίπαλο την πρωταθλήτρια Βουλγαρίας, Λουντογκόρετς.

Στοιχεία της δουλειάς του Μπέσνικ Χάσι έβγαλε κόντρα στη Λουντογκόρετς ο Ολυμπιακός. Παρότι οι Βούλγαροι ήταν πιο έτοιμοι, οι ερυθρόλευκοι στάθηκαν πολύ καλά στο δεύτερο και τελευταίο τους τεστ στο Ζέεφελντ, στο οποίο ήρθαν ισόπαλοι 1-1.

Αρκετά καλή εικόνα είχαν για περίπου 60 λεπτά παιχνιδιού οι Πειραιώτες, που πρέσαραν σωστά, δεν είχαν λάθη στις πάσες κι έβγαζαν με ευκολία αντεπιθέσεις. Το γκολ της ομάδας του Χάσι σημείωσε στο 34ο λεπτό ο Φορτούνης με πλασέ στην κίνηση. Οι Βούλγαροι απάντησαν με υπέροχο σουτ του Μαρσελίνιο πριν το φινάλε του ημιχρόνου, ενώ στο δεύτερο με εξαίρεση δύο περιπτώσεις δεν ενόχλησαν σχεδόν καθόλου τον Καπίνο.