Σζολνόκι-Ερυθρός Αστέρας 72-77 (Photos, Video)

Σαν τρένο με σπασμένα τα φρένα ο Ερυθρός Αστέρας πέρασε και το εμπόδιο της ΣΖολνόσκι για τον 18 γύρο της Αδριατικής Λίγκας. Από το Βελιγράδι Ερυθρός Πράκτωρ 7 για το RedVoice.gr!

Οι Καλύτερες Αποδόσεις Του Στοιχήματος Είναι Εδώ!!!  Εγγραφείτε Τώρα Και Πάρτε Bonus Μέχρι Και 150 ευρώ!!!

52e23632dd6a4foto-d-zarkovic454_headline

Τίποτα δεν δείχνει ικανό να μπορεί να σταματήσει την τρελή πραγματικά πορεία των ερυθρολεύκων του Βελιγραδίου στην Αδριατική Λίγκα. Ο Ερυθρός Αστέρας μετά από 18 αγωνιστικές παραμένει πρώτος κι ετοιμάζει βαλίτσες να κατηφορίσει Ελλάδα για τον επαναληπτικό του Eurocup με τον Πανιώνιο έχοντας την ψυχολογία του στα ύψη!

Το ματς ήταν αμφίρροπο από το ξεκίνημά του, με την Σζολνόκι να προηγείται με 37-35 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μάλιστα οι γηπεδούχοι επέβαλαν τον ρυθμό τους στο τρίτο δεκάλεπτο και κατάφεραν να προηγηθούν με 61-51 στο τέλος της περιόδου. Όμως στην τελευταία περίοδο, ο Ερυθρός Αστέρας έκλεισε την άμυνά του και με επιμέρους σκορ 11-26 πήρε τελικά τη νίκη με 72-77. Πρώτος σκόρερ των ερυθρολεύκων ήταν ο Τσαρλς Τζένκινς με 19 πόντους ενώ για την Σζολνόκι ξεχώρισε ο Νταβίντ Βοϊβόντα με 18 πόντους.

52e3ff34bd6cefoto-d-zarkovic451_headline

Η βαθμολογία της Αδριατικής Λίγκας και παρακάτω τα Highlights του συγκεκριμένου αγώνα: