Πόρνη Μπάλα!!! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Μπάγερν Μονάχου 2-3

O Ολυμπιακός έκανε τους Γερμανούς να φαίνονται μικρή ομάδα μέσα στο Φάληρο. Καθώς Πέτυχαν 3 τυχερά γκολ κόντρα στην Ροή του αγώνα. Και έτσι ο Ολυμπιακός έχασε 2-3.

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλγερόπουλος.

Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος από τους Γερμανούς καθώς τους είχε εξαφανίσει από το γήπεδο για 75 λεπτά.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το Σκορ με τον Ελ Αραμπί μετά από ωραία σέντρα του Τσιμικά.

Η Μπάγερν ισοφάρισε με τον Λεβαντόφσκι, όπου μετά από απόκρουση του Σα, η μπάλα έσκασε μπροστά του και έκανε εύκολα το 1-1.

Ο Πολωνός ξανά βρήκε γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα καθώς έκανε το 1-2, ίσως και από  θέση οφσαίντ.

Στο 75΄λεπτό  Τολισό εκτός περιοχής, η μπάλα πάει στα δίχτυα του Σα και το σκορ γίνεται 1-3.

Αλλά ο Ολυμπιακός πίεσε και στο 79′ Ο Γκιλιέρμε κάνει το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στο χέρι ενός αμυντικού της Μπάγερν, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του Νόιερ. Κάνοντας το 2-3.

Στην συνέχεια ο Ολυμπιακός πίεσε αλλά δεν κατάφερε να κάνει το 3-3.