ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Ολυμπιακός – Εθνικός 21-6

Με σκορ 21-6 πέτυχε τη 18η νίκη του σε ισάριθμα ματς πρωταθλήματος ο Ολυμπιακός, νικώντας τον Εθνικό.1184862_10152284574650185_1764569498_n

Οι «ερυθρόλευκοι» δέχθηκαν 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που σε πρώτο ημίχρονο παιχνιδιών τους δεν έχει ξαναγίνει, ούτε καν από τον ΝΟ Βουλιαγμένης.

Ο Εθνικός έκανε υπερπροσπάθεια στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης και με 3’16’’ πριν τη λήξη του πρώτου οκτάλεπτου βρέθηκε να προηγείται με σκορ 1-2, πριν κάνει ένα έξαλλο σερί 4-0 στα τελευταία 3’10’’ της περιόδου, προηγηθεί με σκορ 5-2 και τελικά θέσει τις βάσεις για μία νίκη άνετη.

Το παιχνίδι είχε ωραίες στιγμές, όπως τα 4 διαδοχικά γκολ και τη 1 ασίστ του Γιάννη Φουντούλη στην τελευταία περίοδο του ματς και ο Ολυμπιακός θα παίξει στο ίδιο κολυμβητήριο ως φιλοξενούμενος με τον Νηρέα Λαμίας την Παρασκευή στις 20:30, στο τελευταίο παιχνίδι του πριν το ματς με την Έγκερ για την 7η αγωνιστική του Champions League.

ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 5-2, 5-2, 6-1, 5-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Δεληγιάννης, Δελακάς 1, Γούνας 3, Καπότσης, Φουντούλης 7, Ποντικέας 1, Ντόσκας 1, Μουρίκης 2, Κολόμβος 2, Μάλιαρακ, Σχίζας 2, Γαλανίδης, Βλαχόπουλος 2.

ΕΘΝΙΚΟΣ (Φάνης Κουντουδιός): Αϊβαλιώτης, Θαλασσινός 1, Τσολακίδης 1, Κουτσιαλής, Χατζηκυριακάκης 1, Σαλάχας, Βουλγαράκης 1, Χατζηαλέξης 1, Γκιαλής 1, Βιττέλας, Αλεβίζος, Γαβαλάς, Παπαϊωάννου, Βουνισέας, Ρέβελης.