Την κάρφωσε με όλη του την δύναμη!!!  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Λαμια 3-2

Ο Ολυμπιακός κατάφερε και πηρε την πρόκριση,παρα το 0-1 του πρώτου ημιχρόνου. Ο Ολυμπιακός με 2 γκολ του Σισε και ένα του Χασαν πήρε την πρόκριση για τους 4. Με σκορ 3-2.

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογεροπούλος

Ο Ολυμπιακός στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να βάλει νωρίς γκολ, κάτι που έκανε η Λαμία στο τέλος του 45λεπτου, με τον Ατζουα να κάνει το 0-1 και να ξυπνάει αναμνήσεις από πέρσι. Οι αλλαγές του Μαρτίνς στην αρχή του δεύτερου μέρους έφεραν και την ανατροπή, καθως ο Βαλμπουενά ήταν φοβερος και έκανε τα πάντα μέσα στο γήπεδο. Ο Ολυμπιακός έφτασε στο Γκολ στο 60 όταν απο κόρνερ του Βαλμπουενά ο Χασαν έκανε το 1-1 με το Φάληρο να παίρνει φωτιά. Το 2-1 ήρθε από τον Σισε στο 72′ πάλι από κόρνερ και από κεφαλιά. Όπου ο Ολυμπιακός πήρε σκορ πρόκρισης. Το 3-1 ήρθε να δώσει οριστική ταφόπλακα ατά όνειρα της Λαμίας, όπου μέχρι εκεινο το σημείο ήταν ακόμα στο κόλπο με τον Σισε να ντύνεται 3ος επιθετικός και να βάζει το δεύτερο γκολ. Η Λαμία μείωσε σε  3-2 από ανόητο πεναλντι του Σισε στο 90′.Ετσι ο Ολυμπιακός πηρε την πρόκριση για την επόμενη φάση με συνολικό σκορ 3-2.