Πολλά γκολ στην επιστροφή του αρχηγού, και πρόκριση!!! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Καλαμάτα 4-1

Ο Ολυμπιακός είχε ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στην Καλαμάτα καθώς επικράτησε με . .. προσφέροντας γκολ, θέαμα και επιστροφή του αρχηγού του.

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος

Στην επιστροφή του Κώστα Φορτουνη ο Ολυμπιακός επικράτησε με … με τους Γκερέρο και Λοβέρα να βάζουν από 2 γκολ.

Ροή αγώνα

1ο Ημίχρονο 2-0
O Ο Αργεντινός στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ καθώς έκλεψε κάτω από τη μεσαία γραμμή και με μία υπέροχη ατομική ενέργεια, μπήκε στην περιοχή, ντρίμπλαρε τον Νασέρ και πλάσαρε τον Κασωτάκη, για το 1-0!

Το 2-0 ήρθε καθώς ο Κούτρης κατέβηκε την πλευρά από αριστερά, γύρισε παράλληλα, στο ύψος του πέναλτι, εκεί όπου ο Γκερέρο, με απευθείας πλασέ στην κίνηση, την έστειλα στα δίχτυα! και έγραψε το 2-0, καθαρίζοντας την πρόκριση από πολύ νωρίς.

2ο Ημίχρονο (2-1) 4-1
Ο Ολυμπιακός μπήκε πάλι πολύ δυνατά με σκοπό να πετύχει και άλλα γκολ, κάτι που πέτυχε. Καθώς από
Δημιουργία του Λάζαρου, γύρισε την μπάλα από αριστερα, και ο Γκερέρο πέτυχε το 2ο του γκολ στο 51ο λεπτό.
Η Μαύρη Θύελλα στο 66′ με τον Ελ Ιντρίσι, καθώς από κόντρ έφυγε μόνος του απέναντι στον Άλεν και με ωραίο σουτ έκανε το 3-1.
Ο Ολυμπιακός πέτυχε και 4ο γκολ με φοβερό σουτ του Λοβέρα στο 70.
Έτσι ο Ολυμπιακός πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου με συνολικό σκορ 5-1.