Πέρασε… σκούπισε και τελείωσε !!! Αστερας Τρίπολης-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-5

Ο Θρύλος πέρασε σαν σίφουνας απο την Τρίπολη (0-5), χάρη στο καλό πρώτο μέρος που πέτυχε 4 γκολ. Και καθάρισε τον αγώνα.

Αποστολή στην Τρίπολη για το Redvoice: Kαλογερόπουλος Κωνσταντίνος.

Ο Ολυμπιακός πήρε ένα πολύ άνετο διπλό στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης. Χάρη στα γκολ τον Μασουρας 5′,73’/ Ελ Αραμπι  34′,43’/ Ποντενσε στο 9′.

Ροή αγώνα : Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογερόπουλος

1ο ημίχρονο 0-4

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι, και προσπάθησε απο πλάγια να κάνει κάποιες επίθεσης,και μάλιστα στο 5ο λεπτό ο Μασούρας έκανε το 0-1 στην Τρίπολη. Το 0-2 ήρθε γρήγορα για τον Ολυμπιακό με τον Ποντενσε να κάνει το 0-2, καθώς βγήκε τετ ά τετ από φοβερή πάσα του Καμαρα στο 10ο λεπτό.
Ο Γκιγκιερμε έφυγε τραυματίας από το γήπεδο στο 17 μετά από σκληρό μαρκάρισμα του Πασχαλιδη, που ενώ πήρε κίτρινη με την χρήση του Var πήρε κόκκινη.

Ο Μπαραλες στο 30ο λεπτό χάνει μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 1-2 καθώς βγήκε Τετ ά τετ αλλά το πλάσε πήγε πάνω στον Σα.

Ο Ελ Αραμπι πηρε ξανά το όπλο του στο 34ο λεπτό και έκανε απο κοντά το 0-3.

Ο Ελ Αραμπι κάνει πάλι το 0-4 απο κεφάλια μετά από σέντρα του Ραντζελοβιτς. καθώς το ημίχρονο έκλεισε και 0-4.

2ο Ημίχρονο (0-1) 0-5

Ο Ολυμπιακός όπως ήταν λογικό κατέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά.
Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό ήρθε από τον Μασουρα, όπου βγήκε τετ ά τετ με τον Παπαδόπουλο εκτός περιοχής, τον πέρασε αλλά η σέντρα που επιχείρησε για κάτι καλό μέσα στην περιοχή δεν βγήκε.
Στο 63ο ο Παπαδόπουλος κανει φοβερή απόκρουση στην κεφαλιά βολίδα του Σουντανι.
Ο Αστέρας με σουτ του Ιγκλέσιας στο 65ο λεπτό προσπάθησε να βρει στόχο απέναντι στον Σα αλλά δεν τα κατάφερε.

Ο Μπουχαλακης με φοβερό σουτ στο 69ο λεπτό πετυχαίνει την δοκό του δοκαριου. Ο Μασουρας στο 72ο λεπτό κάνει το 0-5 στην Τρίπολη με κεφάλια απο κοντά.

Ο Ολυμπιακός πήρε μια άνετη νίκη στην Τρίπολη, η ποιο εύκολη την ποιο εύκολη στην έδρα του Αστέρα Τα τελευταία χρόνια. Πλέον ο Ολυμπιακός κοιτάει τον αγώνα με τον ΑΕΛ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Τασουλής, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Καπίγια, Μουνάφο (65′ Άνχελ), Ιγκλέσιας, Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες (46′ λ.τρ. Μπόρχα Φερνάντεθ) & Μαρκ Φερνάντεθ (21′ Βαλιέντε).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Σα, Ομάρ Ελαμπντελαουί, Σεμέδο, Παπαδόπουλος, Τσιμίκας, Καμαρά, Γκιγιέρμε (17′ λ.τρ. Μπουχαλάκης), Ποντένσε (37′ λ.τρ. Ραντζέλοβιτς), Σουντανί, Μασούρας και Ελ Αραμπί (65′ Γκερέρο).