Πεντάρα και κορυφή για την Κ15

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας πίσω τον Παναθηναϊκό, πέρασε ο Ολυμπιακός Κ15 μετά τη νίκη του με 5-0 επί του ΟΦΗ!

Στο παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής που είχε διακοπεί λόγω βροχόπτωσης και ο Ολυμπιακός είχε προλάβει να προηγηθεί στο 10’ με τον Παπακανέλλο, οι «ερυθρόλευκοι» δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στον ΟΦΗ.

Αποχαιρετώντας με τον καλύτερο τρόπο τον Νίκο Τοπολιάτη και παράλληλα αφιερώνοντας τη νίκη στα θύματα της Θύρας 7, οι Πειραιώτες ήταν καταιγιστικοί μετά το πέρας του πρώτου 40λεπτου.

Ο Μοίρας στο 60’ έκανε το 2-0, ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Φίλος «κλείδωσε» το τρίποντο. Με τέρμα του Κωστούλα διαμορφώθηκε το 4-0 για να έρθει και πάλι ο Μοίρας στο 75ο λεπτό και να κάνει το τελικό 5-0.

Η νίκη έφερε τον Ολυμπιακό στην πρώτη θέση με 32 βαθμούς μετά από 14 αγωνιστικές, στο +2 από τον Παναθηναϊκό που έπεται.

Ολυμπιακός (Τοπολιάτης): Έξαρχος, Νίνος, Χουρδάκης (Καλυμνιός 70’), Φίλος, Κωστούλας, Σταράκης, Γατόπουλος (Παπακανέλλος 60’), Βλέτσας (Ρούτσι 40’), Μοίρας, Μαυρόπουλος (Διαμαντόπουλος 60’), Αθανασίου (Αρσενίδης 65’).