ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – Νότιγχαμ Φόρεστ 3-0 (Α’ Ημ.)

Ο Ολυμπιακός έκανε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και είναι μπροστά με 3-0 τα Γκολ
(Μασούρας 2΄, Γκερέρο 6′,32′)

Μόλις στο 2΄ ο Θρύλος άνοιξε το σκορ.
ο Βαλμπουενά στο 2ο λεπτό πιέζει τον τερματοφύλακα της Φόρεστ όπου έκανε λάθος και εστείλε την μπάλα κόρενρ
Απο κόρνερ του Βαλμπουενά ο Μασούρας με ωραίο σουτ κάνει το 1-0 στο 3ο λεπτό.
Στο 6ο λεπτό ο Ολυμπιακός κάνει το 2-0 με τον Γκερέρο, όπου απο καιφαλία του Σεμέδο δεν μπορέσε να κρατήσει ο τερματοφύλακας της Φόρεστ και ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0.
Ο Ολυμπιακός μέχρι το 10ο λεπτό είχε 2 κόρνερ και 2 γκολ. Πολύ καλό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό.
Ο Μπουχαλάκης στο 20ο λεπτό έκανε ενα σουτ χώρις να γίνει απειλητικός
Ο Ολυμπιακός είναι πολύ καλώς και έχει πολύ ενέργεια. Ο Σεμέδο είναι εξαιρετικός πισώ και Οι Βαλμπουένα,Μασούρας πολύ καλή μπροστά.
Απο κόρνερ στο 32ο λεπτό η μπάλα κατέληξε στον Μασούρα όπου έκανε δυνατό σουτ, όπου δεν μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Νότιγχαμ με τον Σεμέδο να παλεύει, να παίρνει την κεφαλία όπου ο Γκερέρο με δυνατό σουτ έκανε το 3-0.
Ο Ολυμπιακός έχει εκμεταλευτεί πλήρος της στημένες φάσεις , και έχει βάλει 3 γκολ.
Μεγάλη ευκαρία για τον Ολυμπιακό για το 4-0 καθώς ο Μασούρας επίασε την κεφαλία αλλά ο Αμυντικός της Νοτιγχαμ έδιωξε πάνω στην γραμμή, στην συνέχεια το σουτ του Ομαρ πέρασε λίγο πάνω από την εστία στο 40ο λεπτό
Στο 42ο λεπτό ο Βαλμπουενα έκανε ενα σουτ απο πλάγια αλλα ο Τερματοφύλακας της Φόρεστ έδιωξε με γροθιές.