Ετσι σας ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ !!! ΟΛΥΜΠΙΑΚΌΣ-Άρης 4-2

Ο Ολυμπιακός πήρε το ντέρμπι της αγωνιστικής κόντρα στον Άρη συνεχίζοντας μόνος πρώτος στην κορυφή..

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογεροπούλος

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και ειχε την ευκαιρία να βάλει πολύ γρήγορα γκολ. Απάντησε στις ευκαιρίες ο Άρης που είχε δοκάρι με τον Λαρσον, αλλά ο Γκιγιερμε άνοιξε το σκορ και τον δρόμο του Ολυμπιακού προς την νίκη. Και πήρε την νίκη με 4-2.

1ο Ημίχρονο 3-1!! Ελ Αραμπι λάμπρος τον οδηγεί!!!

Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο 3ο λεπτό έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ελ Αραμπι να μπει μπροστά στο σκορ καθώς μετά από σέντρα του Ομαρ έπιασε χαλαρή κεφαλιά. Στο 10 ο Ομάρ φεύγει μόνος του απέναντι από τον Κουεστα αλλά δεν τελειώνει καλά την φάση, με αποτέλεσμα να διώξει την μπάλα πλάγιο. Στο 22 ο Άρης χάνει μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, καθώς ο Λαρσον πρώτα με σουτ απέκρουσε ο Σα και στην συνέχεια πάλι με σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ με τον Γκιγκιερμε, όπου απο κόρνερ του Βαλμπουενά έγιναν πολλές κόντρες και ο παίχτης του Ολυμπιακού έσπρωξε την μπάλα στην εστία του Άρη βάζοντας φωτιά στο στάδιο. Ο Ολυμπιακός πέτυχε και 2ο γκολ Κάθως απο ωραία πασα του Σισε, ο Μασουρας έφυγε από δεξιά και έκανε την κούρσα και με τον Ελ αραμπι να βάζει το γκολ, αφού λεφτά έδιωξε ο Κουεστα. O Άρης μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Φετφατζιδη βρήκε ωραία τον Ροουζ όπου μειώνει σε 2-1 για τους κίτρινους στο 36. Ο Ολυμπιακός πέτυχε και 3ο γκολ στο 43 όπου απο κόντρα ο Ομαρ με βολίδα έστειλε την μπάλα στον ουρανό της εστίας του Κουεστα, γράφοντας το 3-1 του ημιχρόνου.