“Δάμασε” το… αλογάκι!!! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Λαρισα 4-1

Ο Ολυμπιακός είχε ένα εύκολο απόγευμα απέναντί στην ομάδα της Θεσσαλίας(4-1). Καθώς καθάρισε το παιχνίδι από το πρώτο μέρος, και δεν δυσκολεύτηκε στο δεύτερο μέρος.

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογεροπούλος

Ο Ολυμπιακός παιζωντας για ακόμα ένα παιχνίδι φοβερό ποδόσφαιρο,  αλλα και με αλλαγές στην 11αδα (Γκασπαρ, Μπρούνο) πήρε ένα εύκολο αποτέλεσμα με τους Μασουρα 2 γκολ και Ελ Αραμπι να ξανά βάζουν την υπογραφή τους, αλλά και τον Σουντανι να ξανά βρίσκει δίχτυα. η ΑΕΛ  μείωσε με τον Ουαρντα, από λάθος της αμυνας και του Σα. Έτσι ο Ολυμπιακός συνέχισε να είναι στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Ροή Αγώνα:
1ο ημίχρονο 4-0
Ο Μαρτίνς ξεκίνησε στην 11αδα τους Μπρούνο και Γκασπαρ, δίνοντας άλλη αίγλη στην 11αδα. Και αυτό φάνηκα γιατί ο
ο Ολυμπιακός ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι, και προσπάθησε απο πλάγια να κάνει κάποιες επίθεσης. Και μάλιστα στο 9ο λεπτό ο Μασούρας έκανε το 1-0 στο άδειο φαληρικό γήπεδο . Το 2-0 ήρθε γρήγορα για τον Ολυμπιακό με τον Μασουρα ξανά σκόρερ καθώς βγήκε τετ ά τετ από φοβερή πάσα του Καμαρα στο 15ο λεπτό. Ο Ολυμπιακός με τον Σουντανι πέτυχε και 3ο γκολ στο 17ο λεπτό βάζοντας νωρίς της βάσεις για την νίκη. Στο 20′ ο Μασούρας δεν κατάφερε απο κοντά να κάνει το 4-0 μετά από σέντρα του Μπρούνο. O Μπουχαλακης με ένα εξαιρετικό σουτ μετά από κόρνερ εστειλε την μπάλα λίγο άουτ στο 31′. Ο Ελ Αραμπι Με διπλή εκτέλεση πέναλτι έκανε το 4-0 για τον Ολυμπιακό 38′. Που μετά την Τρίπολη βάζει ακόμα 4 γκολ στο ημίχρονο.

2ο Ημίχρονο (0-1) 4-0

Ο Ολυμπιακός όπως ήταν λογικό κατέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό ήρθε από τον Ελ Αραμπι , όπου απο σέντρα του Μπρούνο στο 53. δεν έπιασε καλά την κεφαλιά. Η Λάρισα Με τον Ουαρντα να παίρνει την μπάλα, μετά από λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού, έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και έβαλα γκολ καθώς ο Σα δεν εκτίμησε σωστά και του έφυγε μέσα από τα χέρια με τους βάσινη να μειώνουν σε 4-1. Στο 84′ ο Μπουχαλακης έπιασε ένα δυνατό σουτ, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ. Ο Ολυμπιακός ήταν πολύ χαλαρός κατα την διάρκεια του δεύτερου μέρους. Και δεν έκανε κάτι το ιδιετερο καθώς είχε καθαρίσει απο πολύ νωρίς τον αγώνα όπου πήρε την νίκη.