Παραμένει αήττητη η Βέροια

Πρώτη απώλεια βαθμών στη Λεωφόρο για τον Παναθηναϊκό, που έμεινε στο 1-1 με τη Βέροια. Αήττητη παραμένει η ομάδα της Ημαθίας, που ισοφάρισε στο 54′ με τον Μπεν το γκολ του Αμπεΐντ από το 44ο λεπτό.

Δύο τυχερά γκολ διαμόρφωσαν το τελικό σκορ στη Λεωφόρο, όπου Παναθηναϊκός και Βέροια αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Οι “πράσινοι” πήραν το προβάδισμα στο 44′ με τον Μεχντί Αμπεΐντ να κερδίζει την κόντρα από τον Αναστασόπουλο, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 54ο λεπτό με τον Μπεν, που εκμεταλλεύτηκε τα λάθη στην άμυνα του “τριφυλλιού”.

Παναθηναϊκός (Αναστασίου): Καπίνο, Μαρινάκης, Κουτρουμπής, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο (90′ Αποστολόπουλος), Αμπεΐντ (79′ Χουχούμης), Λαγός, Μπαϊράμι (75′ Καρέλης), Ζέκα, Ντίνας, Μπεργκ

Βέροια (Γαϊτάνος): Αναστασόπουλος, Γεωργιάδης (84′ Αποστολόπουλος), Μπάρμπας, Ορέστες, Αμαραντίδης, Όστοϊτς, Μπεν, Καλτσάς (71′ Τραπ), Πέρεθ, Μπαργκάν (41′ Σεγούντο), Μρντάκοβιτς

Γκολ: 44′ Αμπεΐντ / 54′ Μπεν

Κίτρινες κάρτες: Ζέκα, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος / Γεωργιάδης, Όστοϊτς