Volley League Γυναικών: Ολυμπιακός – Αρης 3-0

Δείτε την εκπομπή

Οι Ερυθρόλευκες κυριάρχησαν και μετέτρεψαν σε παράσταση για ένα ρόλο το παιχνίδι με την ομάδα της Θεσσαλονίκης, που μέχρι τώρα είχε 9 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Η ομάδα του Κάρλο Παρίζι πέτυχε μια επιβλητική νίκη, με την οποία έφτασε τους 27 βαθμούς σε 10 ματς και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, αφήνοντας τον Αρη δεύτερο με 26.

Οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 14-10 στο πρώτο σετ, αλλά οι Ερυθρόλευκες σε εκείνο το σημείο ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους και με 25-23 έκαναν το 1-0.

Στο δεύτερο σετ ο Ολυμπιακός κυριάρχησε και με 25-14 έκανε το δεύτερο βήμα για τη νίκη. Στο τρίτο σετ ο Άρης πάλεψε και προσπάθησε να παραμείνει… ζωντανός, αλλά οι Ερυθρόλευκες στα κρίσιμα σημεία αποδείχθηκαν ψυχραιμότερες και με καλύτερες επιλογές στην επίθεση έκαναν 25-23 και το 3-0.

Τα σετ 3-0 (25-23, 25-14, 25-23)