Νίκησε η κούραση!!! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Μακάμπι 65-90

Ο Ολυμπιακός Έχασε με 65-90 κόντρα στην Μακαμπι.

Γράφει ο  Κωνσταντίνος Καλογεροπούλος

Ο Ολυμπιακός όπως ήταν λογικό ήταν κουρασμένος από την υπερπροσπάθεια και το διπλό της Μόσχας, όπου δεν ήταν θετικός και γνώρισε την ήττα

Ροή αγώνα:

1ο Δεκάλεπτο 21-24
Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατό καί με ένα 9-2 από κάρφωμα του Πολ στο 7:29,απεκτησε προβάδισμα, στην συνέχεια ή Μακαμπι μετά το Τάιμ άουτ έκανε ενα σερί 7-0 και μείωσε σε11-9 5:30. Ο Ολυμπιακός πάντως έβγαλε αντίδραση και ξανά έφυγε στο σκορ με τον Πριντεζη να κανει το 15-9 5:00. Ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να το διαχειριστεί και με σερί 8-0 η Μακαμπι πέρασε μπροστά (15-17 2:18) όπου έμεινε Μεχρι το τέλος του 10 λεπτού 21-24.

2ο Δεκάλεπτο 40-45 (19-21)
Καθόλου καλός ο Ολυμπιακός στην έναρξη του Δεκαλέπτου βρέθηκε να χάνει με 24-3 στο 5:27, και να έχει πολύ κακές επιλογές επιθετικά με τον Ολυμπιακό να χάνει το προβάδισμα και την χημεία του. Παρ όλα αυτά ο Ολυμπιακός δεν είχε συγκεντρώσει στην άμυνα και ενώ βρήκε επιθετικές λύσεις, Μακαμπι με τρίποντα ξανά ανέβαζε την διαφορά. Η διαφορά έφτασε ακόμα και τους 10 (30-40) στο 2:08 με τον Ολυμπιακό να κάνει ένα 4-0 και να μην αφήνει την Μακαμπι να φύγει. Το σκορ του ημιχρόνου έκλεισε 40-45 με τον Ολυμπιακό νσ πληρώνει τα αμυντικά λάθη που έκανε.