Ιντέγε και..ταβλα!

On fire και πάλι ο Ιντέγε! Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, ο Νιγηριανός έκανε αυτό που ξέρει καλύτερα να κάνει, χαρίζοντας στον Ολυμπιακό τη νίκη (1-2) με ανατροπή κόντρα στον Ηρακλή!

ideye

Ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, κατάφερε να αντιδράσει πρωτίστως με το πέναλτι του Ντομίνγκεζ και εν τέλει να φύγει με την νίκη από το Καυτατζόγλειο, με τον Ιντέγε στην πρώτη του επαφή με την μπάλα στο 75′ να διαμορφώνει το τελικό 1-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο παιχνίδι (5′) με τον Περόνε να βάζει μπροστά την ομάδα του Ηρακλή, ωστόσο μετά το γκολ ο ρυθμός έπεσε καθώς ο «Γηραιός» γύρισε πίσω και περιμένε με υπομονή τον Ολυμπιακό. Το 1-0 υπέρ των γηπεδούχων παρέμεινε ως το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός μπήκε αποφασισμένος για την ανατροπή και ευτύχησε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσόρι Ντομίνγκες στο 51′ να ισοφαρίσει το παιχνίδι. Από κει και πέρα ο Ηρακλής έδειξε να μένει από δυνάμεις, ενώ ο Ολυμπιακός προσπαθούσε να βρει τρόπο για να πετύχει δεύτερο γκολ και να φύγει το όποιο άγχος είχαν οι παίχτες του. Η ολική ανατροπή ήρθε με τον Ιντέγε στο 75′, ο οποίος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα κατάφερε να την στείλει στα δίχτυα και να πανηγυρίσει εκτός από τους 3 βαθμούς της νίκης και το 4ο προσωπικό του τέρμα στο πρωτάθλημα, μετά το χατ-τρικ που είχε πετύχει στην πρεμιέρα απέναντι στη Βέροια!