Oцене играча: ОФК Београд – Црвена звезда

Фудбалери Црвене звезде су успели да се након 3 године врате са гостовања ОФК Београду на Карабурми са сва 3 бода. Игра је била далеко од сјајне, те ће се са овог меча памтити само победа која оставља Звезду у трци за јесењу титулу.

Sirbobet…            Najbolje kvote u Evropi, 150 evra bonus za svaki tvoj ulog!!!

crvena-zvezda-ofk

Бајковић- 7

Имао неколико сјајних интервенција у оба полувремена, од које посебно треба истаћи правовремено истрчавање и улазак у путању младом Чаврићу код резултата 1:1.

Петковић- 5.5

Много слабији него у дуелу против Слободе. Офанзивно није био довољно активан у првом полувремену, док је у другом остајао позади као део тактичких замисли тренера како би спречавао опасне контре домаћих. У одбрани је током читавог меча имао огромних проблема са Јешићем, који га је веома лако преварио и код гола ОФК Београда.

Мијаиловић- 7,5

Доста активан у нападу током читавог меча. Практично сви напади Звезде су ишли преко његове стране, с обзиром да су на другој били индиспонирани Петковић и Печник. Најзаслужнији за први гол Звезде, а једино му се мора упутити замерка на нешто слабију игру у одбрани, где су и даље присутни проблеми са постављањем.

Лазић- 5,5

Веома лоша партија младог дефанзивца од самог старта. Својом несигурношћу уносио немир у игру читаве екипе и права је срећа да нисмо кажњени за његову лошу партију у готово свим сегментима игре.

Крнета- 6

Тек нешто бољи од свог колеге из последње линије. Доста је био неодлучан и несигуран, што је довело до тога да играчи ОФК Београда увек упуте ударац на гол кад год лопта уђе у наш шеснаестерац.

Гогић- 6

И он је био доста слабији данас. Трудио се доста, али није остао превише запажен ни у офанзивним ни у деганзивним задацима.

Милијаш- 6

Много лошија партија Милијаша у односу на последње мечеве. У дефанзиви је одузео неколико лопти, солидно покривао, али је у нападачком делу био недовољно активан и креативан. Упутио је неуобичајно велики број погрешних пасова.

Нинковић- 7,5

Један од ретких који је покушавао да игра фудбал и повеже редове. Играло се само по тој његовој левој страни, где је комбиновао са Мијаиловићем. Преузео је одговорност на себе код веома важног пенала, а остаје и велики жал за оним сјајним ударцем из првог полувремена који је завршио на пречки.

Печник- 5,5

Није успео да ухвати континуитет добрих игара након добре партије против Слободе. Није био уопште запажен током читавог првог полувремена, те је потпуно оправдано први замењен.

Дауда- 5,5

Веома бледа партија Звездиног Нигеријца. Није учествовао у игри као обично, није представљао никакву опасност по одбрану гостију, те једино од позитивних потеза можемо издвојити центаршут након којег је Васиљевић срушио Мрђу за пенал.

Мрђа- 7,5

Коначно добра партија Мрђе на гостовању и први гол за њега. Био је веома активан од самог почетка, касније се нашао два пута на правом месту и један је од најзаслужнијих што Звезда носи 3 бода са Карабурме. Надамо се да ће оваква форма потрајати макар још ову последњу недељу јесењег дела.

Савићевић- 5.5

Није донео оно што се од њега тражило. Имао је много почетничких грешака у основним фудбалским елементима игре, иако се и истакао са неколико маштовитих пасова иза леђа одбране Романтичара. Ипак, доста бледа партија младог везњака.

Касалица- /
Мирић- /

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…

Preuzeto sa: redstarbelgrade.info