MORAČA PONOVO NEOSVOJIVA ZA ZVEZDU | 62:60 (Video)

Crvena zvezda Telekom nije uspela da skine prokletstvo dvorane Morača dugo osam godina. U veoma teškoj utakmici sa puno kontakata, faulova, promašenih šuteva i sve to u dosta lošim uslovima za igru (veoma klizav parket i kondenzacija u hali), Budućnost se bolje snašla i na kraju slavila posle velike drame sa 62:60.

5278187946787foto-d-zarkovic121_headline

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…

A moglo je da bude drugačije. Crveno-beli su imali nekoliko prilika da u završnici ipak odnesu pobedu, ali su ih pojedine ishitrene odluke skupo koštale. Poslednju u nizu šansi imao je Jaka Blažič koji je uz zvuk sirene promašio težak šut za produžetak.

Zvezda nije pružila partiju na svom prepoynatljivom nivou, a najviše problema su crveno-beli imali u skoku što je potpuno atipično za njih ove sezone. Izabranici Dejana Radonjića su protivniku dozvolili 12 ofanzivnih skokova, uključujući i onaj u samoj završnici kada je Šehović pokupio svoj promašaj sa linije penala i dobio još dve prilike da poveća vođstvo na 15 sekundi pre kraja.

Početak utakmice doneo je očekivano agresivnu odbranu na obe strane i mali broj poena. Crveno-beli su ipak nalazili bolja rešenja u napadu, pre svega zahvaljujući raspoloženom Šilbu koji je ubacio sedam od prvih 11 poena za svoj tim pa je Zvezda nakon pet i po minuta vodila 11:6. Budućnost je ubrzo postavila zonsku odbranu za koju izabranici Dejana Radonjića u prvi mah nisu pronalazili rešenja. Podgoričani su se mini serijom 5:1 vratili u utakmicu i usledila je prava rezultatska klackalica koja je trajala sve do poluvremena.

Domaćin je na veliki odmor otišao sa pola koša prednosti (32:31), a glavni razlog za to može se naći u nešto slabijoj kontroli defanzivnog skoka crveno-belih . Naime, Budućnost je u prvih 20 minuta igre skupila čak osam ofanzivnih skokova, naspram četiri Zvezde.

Crveno-beli su uspavano ušli u drugo poluvreme i čak tri minuta nisu uspeli da postignu koš. Lošu igru u napadu domaćin je kaznio serijom 5:0 kojom je stekao šest poena prednosti (37:31). Tajmaut koji je tražio trener Radonjić razbudio je njegovu četu jer je Zvezda uspela da u samo jednom minutu odigra dve sjajne odbrane i nakon zakucavanja Blažiča priđe na dva poena zaostatka (37:35).

U tim trenucima ni sreća nije bila saveznik crveno-belima jer je već u sledećem napadu Ćapin sa zvukom sirene pogodio neverovatnu trojku sa preko osam metara i tako odbio nalet Zvezde. Usledila je revija grešaka sa obe strane, pa je u takvom odnosu snaga Budućnost uspela da održi pet poena prednosti pre početka poslednje deonice (47:42).

Zvezda je dodatno podigla agrsivnost odbrane na početku poslednjeg perioda. Crveno-beli su naterali Budućnost na nekoliko grešaka i to materijalizovali u napadu pa su tako prišli na poen zaostatka (47:46). Međutim, Ćapin je opet na drugoj strani pogodio važnu trojku za svoj tim, ali to kao da je razljutilo četu Dejana Radonjića koja je od tog trenutka napravila seriju 11:2 i povela prvi put u drugom poluvremenu (57:52).

Ipak, usledio je novi pad u igri crveno-belih. Zvezda je vezala nekoliko grešaka u napadu, a Dženkins je napravio jeftin faul nad Šehovićem pri šutu za tri poena. Bek Budućnosti je realizovao sva tri slobodna bacanja, a već u sledećem isti igrač je pogodio trojku i tako na nešto preko dva minuta do kraja izjednačio rezultat (58:58).

Do kraja meča viđena je prava drama. Akindele je pogodio izrazito težak šut i tako doneo svojoj ekipi dva poena prednosti na minut i dvadeset sekundi pre kraja. Crveno-beli su imali dosta prilika da bar izjednače, ali ih je brzopletost skupo koštala.

Budućnost – Crvena zvezda Telekom 62:60 (16:18, 16:13, 15:11, 15:18)

Budućnost: Šehović 16 (11sk), Mihailović, M. Popović, Subotić, Komatina, Mugoša, Vitkovac 8 (8sk), A.Popović 8 (4il), Akindele 12 (7sk), Ivanović, Ćapin 12 (4as), Kolman 6.
Crvena zvezda Telekom:  Cvetković, Mitrović, Lazić 2, Marjanović 13 (11sk), Radenović 2, Katić 8, Ristić, Nelson 5 (4sk), Dženkins 7, Šilb 10.