Макаби савладао ПАО, Локомотива се поново провукла (ВИДЕО)

После одиграног 5. кола Евролиге у групи Д стање на врху табеле се није променило. Макаб и Локомотива и даље деле прву позицију са четири победе и поразом, ПАО је задржао треће место, али Звезда је новом победом сустигла грчког гиганта. На петом месту је Лаборал док Ритас заузима последњу позицију.

Euroleague-Logo-1600x1200-Wallpaper-BasketWallpapers.com-

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…

И у петом колу виђене су веома занимљиве утакмице, пуне преокрета и добрих потеза. Свакако најинтересантније било је у Русији где је тројком Симона пар секунди пре краја Локомотива стигла до нове победе. Утакмицу је обележила и повреда Ноћионија, који је до тог момента играо веома добро.

Отворила је Локомотива добро утакмицу, бриљирао је Дерик Браун и постигао чак 19 поена у првом полувремену. После прве деонице Кубан је водио 21:13. Међутим, у другој деоници примили су чак 29 поена а постигли 19 и на полувреме отишли са -2. Заиграли су у другој деоници Ноћиони, Бјелица и Хоџ и успели да направе преокрет. Боље су играли гости у наставку, ослободили су се притиска, добро користили Тибора Плеиса и дошли до солидне предности. У тим моментима невероватне ствари су се дешавале играчима Кубана, Биков је промашивао полагања, губио лопте. Ноћиони и Плеис су одржавали своју екипу у минималној предности. Браун је потпуно неутралисан у другом полувремену, на другој страни разиграли су се готово сви играчи (осим Сан Еметерија). Пробудио се Круно Симон и покренуо свој тим, мучили су се домаћи али су ипак некако на крају проналазили пут до коша. Пробудили су се малоБраунЈасаитис и Марић и изгледало је као да Локомотива ломи противника. Ипак, Бјелица и саиграчи се нису слагали и направили су нову серију. Погодио је Милко и другу тројку, изнудио бацања. Надовезали су се Ертел и Келати и дошли до +8 на два минута до краја. Вилијамс и Симон су преузели одговорност и великом серијом 10-1 донели нову победу Локомотиви 85:84.

[youtube id=”stjjEy4-0cA” width=”620″ height=”360″]

У утакмици два великана европске кошарке, бољи је био Макаби на свом паркету и славио резултатом 75:68. Бољи су били у шуту изабраници Блата, имали су више асистенција и више расположених играча. Ударне игле зелених нису успеле да пронађу своју игру, Дијамантидис је меч завршио са 5 поена уз шут из игре 1/11. У Макабију цела петорка је била изузетно расположена, пет двоцифрених играча (Хикман, Инглс, Смит, Џејмс, Блу).

[youtube id=”zGrFsE3qjyY” width=”620″ height=”360″]

Први круг је завршен, у следећем колу Звезда гостује Локомотиви, ПАО и Макаби дочекују Ритас и Лаборал и желе да се освете за пораз у првом колу. Досадашње, веома неизвесне, утакмице показале су да ће се у овој групи водити велика борба за пролаз даље и да је све отворено.

Preuzeto sa: redstarbelgrade.rs