Απλά Υπέροχος!!!

Απλός, συναρπαστικός και υπέροχος ο Ερυθρός Αστέρας απόψε ο οποίος συνέτριψε την Νόβι Πάζαρ με 5-1. Μήνυμα από τους Ντέλιγιε προς όλους. Από το Βελιγράδι Ερυθρός Πράκτωρ 7 για το RedVoice.gr

Στην Πρώτη Γραμμή Για Τον Ερυθρό Αστέρα!!!   Ακολουθήστε Με Και Στο Facebook!!!

ZVEZDA-NOVI PAZAR_20

Οι παίκτες του Ερυθρού Αστέρα, πάρα τα προβλήματα που ταλανίζουν όλο τον σύλλογο έδειξαν για άλλη μια φορά πως αν τους αφήσουν ήσυχους να παίξουν την μπάλα που γνωρίζουν μπορούν να πάρουν άνετα το πρωτάθλημα. Η ποιότητα περισσεύει στη φετινή ομάδα, μπορεί να παίξει πλούσιο σε θέαμα ποδόσφαιρο και να συνδυάσει και τα αποτελέσματα.

Σχεδόν με το καλησπέρα καλώς ήλθατε που είπαν οι παίκτες του Ερυθρού Αστέρα στους αντιπάλους τους ο αρχηγός Νέναντ Μιλίγιας σκόραρε στο 8′ (1-0), το πεντηκοστό του γκολ με την φανέλα της Ζβέζντας. Από εκεί και πέρα οι φιλοξενούμενοι προσπαθώντας να πατήσουν σωστά και να κερδίσουν λίγο χώρο δέχθηκαν το δεύτερο γκολ στο 19′ (2-0), με τον Νταουντά αυτή τη φορά να τους έχει κάνει τη ζημιά. Στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου ο Νταουντά και πάλι (3-0), αυτή τη φορά με κεφαλιά μετά από κόρνερ.

ZVEZDA-NOVI PAZAR_21

Τρελό γλέντι για τους Ντέλιγιε στις κερκίδες οι οποίοι εκτός του ότι δεν σταμάτησαν να εμψυχώνουν την ομάδα ούτε για ένα λεπτό θέλησαν να στείλουν και το δικό τους μήνυμα προς τους πάντες για τα γεγονότα των τελευταίων ημερών πρώτα με τη μη παρουσία πολύ κόσμου που δεν πήγε απόψε στο γήπεδο, (χαρακτηριστικό πως μέχρι τώρα στα εντός έδρας παιχνίδια σαν και το σημερινό τα λιγότερα εισιτήρια ήταν στις 15.000 ενώ σήμερα μόνο 6.500) και δεύτερον με πανό που υπήρχε στο γήπεδο και καλούσε τους πάντες, διοίκηση και ομάδα να σοβαρευτούν.

Το δεύτερο ημίχρονο όπως και το πρώτο ανήκει ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους που είχαν την κατοχή της μπάλας αλλά και τις πρωτοβουλίες των κινήσεων. Κάπως έτσι δεν άργησε να έρθει το τέταρτο γκολ της ομάδας στο 54′ (4-0), με τιμωρό αυτή τη φορά τον Μρτζα ο οποίος όπως και ο Νταουντά ανέβασε το πήχη του σκορ για δεύτερη φορά σκοράροντας το πέμπτο γκολ της ομάδας (5-0), στο 72′. Ένα γκολ δέχτηκαν οι Ερυθρόλευκοι στο 74′ από τον νεαρό επιθετικό της Νόβι Πάζαρ Γιέλιτς, το οποίο κι έκανε έξαλλο τον προπονητή του Ερυθρού Αστέρα Σλάβισα Στογιάνοβιτς καθώς όπως φώναζε στους παίκτες του ανεξαρτήτου σκορ δεν θα έπρεπε να χάσουν την συγκέντρωση τους.

Επόμενο παιχνίδι πρωταθλήματος, Ράντνιτσκι-Ερυθρός Αστέρας,  Σάββατο 26 Οκτωβρίου στις 14:30.