Περίπατος για τον ΘΡΎΛΟ!!! Και πάει στα τα Κανάρια για την Πρόκριση…

Ο Ολυμπιακός πήρε την νίκη κόντρα στην Μπάγερν με σκορ 89-69 παίζοντας ολοκληρωτικό μπάσκετ όπου δεν άφησε περιθώρια στους Γερμανούς!!!

Ο Ολυμπιακός νίκησε την Γερμανική ομάδα , σχετικά εύκολα χωρίς τον αρχηγό. Ο Ολυμπιακός μπήκε δυνατά και αυτό φάνηκε από το μεγάλο σκορ που είχε το 1ο δεκάλεπτο 20-10 καθώς και ο πολύ καλώς  Γουέμπερ 9 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ) κάλυψε απαξία τον αρχηγό.

Το Ημίχρονο έκλεισε με τον Ολυμπιακό να είναι μπροστά με 19 (50-31) και αυτό να δείχνει ότι η ομάδα του Μπλατ βαδίζει πολύ καλά για την νίκη.

Στο 3ο δεκάλεπτο Ο Ολυμπιακός άφησε την γερμανική ομάδα να πλησιάσει στο σκορ στο 55-44, αλλά από κει και πέρα πάτησε γκάζι  και τελείωσε το δεκάλεπτο μπροστά με 72-48.

Στο 4ο και τελευταίο δεκάλπετο ο Ολυμπιακός δεν πάτησε σωστά με την Μπάγερν να προσπαθεί  μήπως καταφέρει κάτι και αυτό φάνηκε από το σκορ του 10λεπτού όπου η Μπάγερν το πήρε με 17-21.

Η  Μπάγερν προσπάθησε όμως κάτι τέτοιο δεν ήρθε και ο Ολυμπιακός πήρε την νίκη που είναι πολύ σημαντική για την συνέχεια και την πορεία για τους 8.

Ο Γκος, ο Τουπαν Και Γουέμπερ  Ανταποκρίθηκαν πολύ καλά σήμερα και ήταν αυτοί που βοήθησαν τον Ολυμπιακό να πάρει την νίκη με 89-69.

Πλέον ο Ολυμπιακός πάει την Πέμπτη στα Κανάρια νησιά κόντρα στην Γκραν Κανάρια, να πάρει την νίκη και την πρόκριση για τους 8.