Καζάν-ι που έβραζε ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Πριν από περίπου έναν χρόνο σχεδόν 31 Μαρτίου ο Ολυμπιακός γνώρισε μια ήττα συντριβή με 98-66 απο την Χίμκι που ουσιαστικά του  στέρησε την πρόκριση την 8 αδα, μετά από έναν χρόνο ξανά στην Ρωσία με μισή ομάδα νίκησε την Ούνιξ με 75-90, και κάνει μεγάλο βήμα για το πλεονέκτημα έδρας.

Το αξιοσημείωτο του αγώνα το πρώτο 12 λεπτό του αγώνα όπου ο Ολυμπιακός προηγήθηκε μέχρι και με 27 πόντους 16-43 με τον πρώτο σκόρερ της eurolugua Κιθ Λάνγκφονρτ να τον εξαφανίζουν και να βάζει 25 πόντους πολύ αργά στο αγώνα, μετά ο Ολυμπιακός σταμάτησε την εμφάνιση nba και έκανε αυτό που ξέρει καλά τόσα χρόνια όταν η Ούνιξ μείωσε την διαφορά 61-69 με επιμέρους σκορ 45-26  , εκεί ο Πρίντεζης να βάζει 2 απανωτά τρίποντα  έκανε το 68-83, και ο Ολυμπιακός έφτασε την 15η νίκη σε 21 αγώνες  και 6η συνολικά μακριά από τοΝ Πειραιά με αποκορύφωμα τα 14/25 τρίποντα.

Ο Γκρίν έβαλε 25 πόντους με 2/2 βόλες 7/8 δίποντα και 3/5 τρίποντα σε 34 λεπτά

Ακολούθησε ο Πρίντεζης με 20 πόντους  1/2 βόλες 5/9 δίποντα και 3/4 τρίποντα σε 26 λεπτά

Τα δεκάλεπτα: 13-33, 36-56, 54-69, 75-90