Έβγαλε πάθος και την πάτησε!!! !! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-Μπάγερν Μονάχου 89-72

Ο Ολυμπιακός παρα το κακό 3ο δεκάλεπτο επικράτησε της Μπαγερν στο ΣΕΦ, και κάθε νίκη πλέον τον κρατάει ζωντανό για την 8αδα.

Γράφει ο Κωνσταντίνος Καλογεροπούλος

Ο Ολυμπιακός παρα το κακό 3ο δεκάλεπτο επικράτησε της γερμανικής ομάδας μας τους Ρουμπιτ και Πολ νσ βάζουν της βάσεις της νίκης.

Το πρώτο ημίχρονο είχε πολύ μικρό σκορ καθώς το 37-34, δεν άφηνε πολλά περιθώρια για θέαμα. Ο Ολυμπιακός έχανε πολύ εύκολα της διαφορές που έπαιρνε, και έτσι ο η Μπαγερν κατάφερε να μειώσει την διαφορά από τελος. Έτσι στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός ήταν πολύ μειρασμενος σε άμυνα και επίθεση.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ χαλαρά, και αυτό του κόστισε Κάθως, όχι μόνο έμεινε πίσω στο σκορ, 37-45, αλλά δεν σκόρεραρε για πάνω από 4 λέπτα. Στην συνέχεια και να μπροσταρει τους Πολ και Ρουμπιτ ο Ολυμπιακός πήρε παραμαζομα την Μπαγερν και την σκόρπισε στο παρκέ.  Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 89-72, και διατηρεί ακόμα πολλές ελπίδες για την 8αδα.