Οικογενειακό δίτερμα : Ολυμπιακός -Ολυμπιακός Κ19 3-0

Οικογενειακό δίτερμα περιελάμβανε το… μενού του Σαββάτου. Η πρώτη ομάδα αντιμετώπισε την Κ19 με τους «μεγάλους» να επικρατούν με 3-0. Το παιχνίδι είχε διάρκεια δύο 40λέπτων.

Ο Μπρούνο με πλασέ στην κίνηση άνοιξε το σκορ στο 4′, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Μπενζιά έκλεψε την μπάλα έξω από την περιοχή και με ωραίο πλασέ έκανε το 2-0. Στο 26′ ο Κατσαβάκης με σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Το 3-0 έκανε ο Μπρούνο στο 4ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με έξοχο σουτ έξω από την περιοχή. Στο 38′ ο Ντότης απείλησε έξω από την περιοχή, αλλά ο Καραργύρης έπεσε και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο νεαρός γκολκίπερ έδιωξε δύσκολα με το πόδι το σουτ του Νικόλη.

Ολυμπιακός: Αλέν (41′ Καραργύρης), Τοροσίδης, Μπα, Παπαδόπουλος, Γκασπάρ, Ξενιτίδης, Μπενζιά, Λοβέρα, Μπρούνο, Ραντζέλοβιτς, Γκερέρο.

Ολυμπιακός Κ19: Τζολάκης (41′ Αλέν), Τσάβος, Μποσκουίδης, Ασλανίδης, Νικόλης, Νεοφυτίδης, Μπέλιτς, Μαρίνος, Τσέλιος, Κατσαβάκης, Βοΐλης.

Έπαιξαν και οι: Πάστρας, Γεωργακόπουλος, Ντότης, Σαπουντζής, Σταμούλης, Αρσενίδης, Ντουμάνης.