Μεγάλο «γλέντι»!!! ΠΑΟ – Ολυμπιακός 1-3

Ακόμα ένα μεγάλο «γλέντι» έστησε ο Θρύλος μέσα στην έδρα του Παναθηναϊκού, που πήρε τη νίκη με 3-1 σετ.

1359384

Όγδοη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την ομάδα του Μπράνκο Κοβάτσεβιτς, που έδειξε πως δεν έχει αντίπαλο στο ελληνικό πρωτάθλημα.

Στην έδρα που πέρσι ο Θρύλος στις 30 Απριλίου σήκωσε εκεί μέσα το πρωτάθλημα, πήρε ακόμα μία εμφατική νίκη, κάνοντας πλάκα στον πελάτη.

Με κορυφαίες τις Τσβετάνοβιτς, Μαλασάι και Γιώτα, οι «ερυθρόλευκες»… κάρφωσαν με τον κατάλληλο τρόπο τις «πράσινες», που υπέκυψαν στην σαφή ανωτερότητα του Θρύλου.

Μπορεί ο Παναθηναϊκός να προηγήθηκε με 1-0 στα σετ, καθώς πήρε το πρώτο με 27-25, ωστόσο ο Ολυμπιακός με την Τσβετάνοβιτς στο δεύτερο σετ να παίρνει στις πλάτες της την ομάδα για το 1-1 με 26-24 και τη Μαλασάι στο τρίτο, έκαναν την ανατροπή με 2-1, με 25-16 σκορ.

Στο τέταρτο σετ, οι «ερυθρόλευκες» είχαν από την αρχή την κυριαρχία και το προβάδισμα, το οποίο κράτησαν μέχρι τέλους για το 25-21 και το 3-1 στα σετ.