Μεγάλη νίκη επί των “Τούρκων”…

Ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικός απέναντι στην Αναντολού Εφές της οποίας επικράτησε 78-60 σε ματς για την 6η αγωνιστική του TOP-16 της Ευρωλίγκας και έφτασε στο 4-2.

Οι Καλύτερες Αποδόσεις Του Στοιχήματος Είναι Εδώ!!!  Εγγραφείτε Τώρα Και Πάρτε Bonus Μέχρι Και 150 ευρώ!!!

ÅÕÑÙËÉÃÊÁ / ÏÓÖÐ - ÁÍÁÍÔÏËÏÕ ÅÖÅÓ / EUROLEAGUE / OLYMPIAKOS - ANADOLU EFES

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός ήταν απολαυστικός. Σπανούλης και Λοτζέσκι έκαναν σπουδαία δουλειά στην επίθεση, αμυντικά οι Back2Back Πρωταθλητές Ευρώπης  ήταν εξαιρετικοί και έτσι η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα έκανε το 24-12 στο τέλος της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν τη συγκέντρωση τους στην άμυνα με αποτέλεσμα να χάσουν πολλά αμυντικά ριμπάουντ, να δώσουν δεύτερες επιθέσεις στην τουρκική ομάδα και έτσι το ημίχρονο τελείωσε 36-29 υπέρ του Θρύλου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός έδωσε μια απολαυστική παράσταση. Ο Ντάνστον ήταν απροσπέλαστος στην άμυνα, ο Σπανούλης με τον Λοτζέσκι συνέχισαν να σκοράρουν ασταμάτητα και έτσι η διαφορά έφτασε για πρώτη φορά στους 20 πόντους (53-33) στο 26’ με καλάθι του V-Span.  Οι «ερυθρόλευκοι» εκτός από ουσία προσέφεραν και θέαμα με τη διαφορά να τελειώνει στους 19 (62-43) στο τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα διατήρησε τη διαφορά σε διψήφια επίπεδα και έφτασε τελικά εύκολα στη μεγάλη νίκη και πλέον οι «ερυθρόλευκοι» έχουν 4-2 μετά από έξι αγωνιστικές στο TOP-16.

Δεκάλεπτα: 24-12, 36-29, 62-43,
Ολυμπιακός (Μπαρτζώκας): Πέτγουεϊ 9 (1), Ντάνστον 13, Σπανούλης 16 (1), Περπέρογλου 6, Σλούκας 5 (1), Κόλινς 2, Σίμονς 2, Μπέγκιτς 10, Πρίντεζης 2, Μάντζαρης, Κατσίβελης, Λοτζέσκι 13 (3).
Αναντολού Εφές (Αγγέλου):  Μπάλμπαϊ 9, Οσμάν 8 (1), Βασιλειάδης 4 (1), Μπατούκ 6 (2), Ερντέν 2, Γκονλούμ 2, Σαβάνοβιτς 5, Πλάνινιτς 13, Κοσούτ 4, Μπιέλιτσα 7 (1).

Στην Πρώτη Γραμμή_Για Τον Ερυθρό Αστέρα!!!            Red Agent7 Και Στο Facebook…

Πηγή: olympiacosbc.gr