Μαχητική ψύχη στην Ζένιτσα!!! Βοσνία-Ελλάδα 2-2 (Vid)

Από  2-0 (10΄’Βίτσκα, 12’Πιάνιτς) η Ελλάδα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2(64′ Φορτούνης, 85’ Κολοβός), με έναν εκπληκτικό ξανά Φορτούνη, και με ωραία κεφαλία του Κολοβού πήρε την Ισοπαλία!!!

H «γαλανόλευκη» αντέδρασε και από 2-0 (10΄’Βίτσκα, 12’Πιάνιτς) έκανε το  2-2(64′ Φορτούνης, 85’ Κολοβός) και  έφυγε από την Ζένιτσα με ένα πολύτιμο βαθμό! Καθοριστική η αποβολή του Πιάνιτς λίγο μετά το 2-1.

Η Ελλάδα που ήταν κακή στο πρώτο 20 λεπτό δέχθηκε 2 γκολ και πήγε στα αποδυτήρια με 2-0

Στο δεύτερο μέρος και ειδικά από τη στιγμή που η Βοσνία έμεινε με δέκα λόγω της αποβολής του Πιάνιτς, η Ελλάδα πίεσε

Από Εξαιρετική πάσα του Σάμαρη ο Φορτούνης ανατρέπεται μέσα στην περιοχή και στο 64ο λεπτό κάνει το 2-1.

Το 2-2 ήρθε από τον  Κολοβό που  ήρθε από τον πάγκο για να πετύχει ένα πολύ σημαντικό γκολ! Από τη στιγμή που η Βοσνία έμεινε με δέκα λόγω της αποβολής του Πιάνιτς, η Ελλάδα πίεσε και ο Κολοβός με το πρώτο του γκολ με τη γαλανόλευκη φανέλα έγραψε το 2-2!

Στην συνέχεια ο Κολοβός έχασε και άλλη μια σημαντική ευκαιρία, καθώς από πλάγια δεν κατάφερε να νικήσει τον κίπερ τον Βόσνιον.

Ο Κουλούρης έχασε την τελευταία ευκαιρία για την Ελλάδα μέσα απο την περιοχή με δυνατό σουτ.

Η Ελλάδα πήρε μια σημαντική ισοπαλία που θα είναι κρίσιμη για την συνέχεια. Καθώς μέχρι στιγμής ο στόχος της Εθνικής είναι η δεύτερη θέση!!!

ΒΟΣΝΙΑ: Σέχιτς,Μπίσακσιτς, Σούνγιτς, Ζουκάνοβιτς, Κολάσινατς, Τσίμιροτ (93’ Κρούνιτς), Μπέσιτς, Πιάνιτς, Ντούλγεβιτς (79’ Μιλόσεβιτς), Τζέκο (90’ Γκόγιακ), Βίσκα.

ΕΛΛΑΔΑ: Βλαχοδήμος, Μπακάκης (80’ Κουλούρης), Παπασταθόπουλος, Σιόβας, Κούτρης, Κουρμπέλης (67’ Κολοβός), Ζέκα, Μπουχαλάκης (46’ Mασούρας), Φορτούνης, Δώνης, Σάμαρης

Δείτε τα γκολ του αγώνα Βοσνία-Ελλάδα 2-2!!!