Κορίτσαροι!!! ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: 13-14

Μεγάλη νίκη επί της Βουλιαγμένης πήρε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε 14-13 στο μεγάλο ντέρμπι της Α1 πόλο γυναικών και έμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας.

ÂÏÕËÉÁÃÌÅÍÇ - ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ (ÃÕÍÁÉÊÅÓ)

Με σαρωτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε 14-13 της Βουλιαγμένης στο μεγάλο ντέρμπι της Α1 πόλο γυναικών.

Η Βουλιαγμένη μπήκε πιο δυνατά στο ματς, όμως οι ερυθρόλευκες γκάζωσαν στο δεύτερο ημίχρονο και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στις γηπεδούχες να αντιδράσουν.
Κορυφαία για τον Ολυμπιακό ήταν η Μπιανκόνι με τέσσερα τέρματα, όσα πέτυχε και η Ρουμπέση για την Βουλιαγμένη.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: 13-14
Οκτάλεπτα: 4-2, 3-3, 1-6, 5-3

Βουλιαγμένη (Καμμένου): Τσουκαλά 2, Χυδηριώτη 2, Ξενάκη 1, Ρουμπέση 4, Κώτσια 2, Διαμαντοπούλου 1, Κοντογιάννη 1.
Ολυμπιακός (Παυλίδης): Τετζαλίδου 1, Μανωλιουδάκη1, Αβραμίδου 2, Ασημάκη 2, Πλευρίτου Μ. 3, Μπιανκόνι 4, Ελευθεριάδου 1.