Κηφισιά και… ημιτελικοί!

Λίγες ημέρες μετά τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, Ολυμπιακός και Κηφισιά βρίσκονται ξανά αντιμέτωποι, αυτή τη φορά για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1.

kifisia

Οι «ερυθρόλευκοι», που επικράτησαν στον τελικό του Κυπέλλου με 3-0 σετ, θα αντιμετωπίσουν το απόγευμα της Παρασκευής (18:00) την ομάδα της Κηφισιάς στο Ζηρίνειο και θέλουν τη νίκη για να κλείσουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την κανονική περίοδο.

Το ματς με την Κηφισιά μπορεί να μην έχει βαθμολογικό ενδιαφέρον, ωστόσο, πρόκειται για ένα πολύ δυνατό τεστ ενόψει των πλέι οφ. Αλλωστε, η επόμενη αντίπαλος του Θρύλου βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Ο Ιταλός τεχνικός του Ολυμπιακού μάλιστα βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να έχει όλους τους παίκτες στη διάθεσή του, ενώ η Κηφισιά θα παραταχθεί χωρίς τον Σέρβο διαγώνιο Γιοβάνοβιτς που τραυματίστηκε κατά τη διάρκεια του Φαιναλ φορ.