Και Τώρα Παρτίζαν Η Σειρά Σου!!! (Video)

Με ένα επιβλητικό 3:0 έληξε η χθεσινή αναμέτρηση Ερυθρός Αστέρας-Ράντνιτσκι 1923. Πέραν της τριάρας, την παράσταση έκλεψαν τα Αδέλφια μας με τα συνθήματα-πρόβα ενόψει της αναμέτρησης της Παρασκευής κόντρα στον Βάζελο. Από το Βελιγράδι Ερυθρός Πράκτωρ 7 για το RedVoice.gr

Στην Πρώτη Γραμμή Για Τον Ερυθρό Αστέρα!!!       Red Agent7 Και Στο Facebook…

ZVEZDA-RADNICKI (Kg)_14

Σαν τυπική διαδικασία μπορεί να χαρακτηριστεί το χθεσινό ματς κυπέλλου για τον Ερυθρό Αστέρα και πρόβα τζενεράλε για τα Αδέλφια μας ενόψει Βάζελου.

Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν σε όλη την διάρκεια του ματς, στο 8′ ο Φιλίπ Κάσαλιτσα κέρδισε πέναλτι στο ύψος της μεγάλης περιοχής οπού ανέλαβε να μετουσιώσει σε γκολ (1:0) ο Μιλίγιας στο 9′. Με αυτό το σκορ πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

ZVEZDA-RADNICKI (Kg)_24

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Στογιάνοβιτς πραγματοποίησε την πρώτη του αλλαγή βάζοντας στην θέση του Ονουίλο τον Νταουντά όπου από δική ασίστ στο 55′ στον Μιαγιαϊλοβιτς σημειώθηκε το (2:0). Από εκεί και πέρα τα πράγματα κύλησαν ομαλά, έπεσε και η απόδοση των αντιπάλων που ειδικά στο πρώτο μέρος μετά το (1:0) είχαν καταφέρει να απειλήσουν για την ισοφάριση. Στο 89′ από στημένη μπάλα συγκεκριμένα από κόρνερ, ο Κρνέτα έκανε το (3:0) με κεφαλιά κι εκεί τελειώσαν όλα.

Χαρακτηριστικό της όλης εορταστικής ατμόσφαιρας ήταν το γεγονός πως τα Αδέλφια μας σε όλη την διάρκεια του ματς δεν σταμάτησαν ούτε στο ημίχρονο να τραγουδούν συνθήματα, στα Ελληνικά παρακαλώ, ενόψει της αναμέτρησης με τον Βάζελο-Λαγό για την τρίτη αγωνιστική στην φάση των ομίλων της Ευρωλίγκας. Πληροφοριακά και μόνο να σας αναφέρω πως εισιτήριο δεν έχει μείνει ούτε για δείγμα, χωρίς οι Λαγοί τελικά να προμηθευτούν ούτε ένα φοβούμενοι την εχθρική για αυτούς ατμόσφαιρα.

Screenshot_1

Screenshot_3

Η αναμέτρηση μπάσκετ είναι την Παρασκευή 01/11 στις 21:30

Το μεγάλο ντέρμπι, η μητέρα των μαχών Ερυθρός Αστέρας-Παρτίζαν στο ποδόσφαιρο, είναι το Σάββατο 02/11 στις 19:00