…και οι παίδες ξέρουν από μικροί : ΟΣΦΠ – ΠΑΟ 3-0

Ανώτερος, «πάτησε» τον ΠΑΟ!

1038467

Οι Παίδες του Ολυμπιακού πέταγαν… φωτιές και πήραν τη νίκη στο Ρέντη κόντρα στον ΠΑΟ με 3-0, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 3ου γύρου. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν ανώτεροι από τους «πράσινους» και δίκαια πήραν τη νίκη και τους τρεις βαθμούς, αφού δεν απειλήθηκαν σχεδόν καθόλου σε όλη τη διάρκεια του ματς.

Οι παίκτες του Τάσου Θέου, ένα λεπτό πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, άνοιξαν το σκορ με τον Καμπέτση, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε από κοντινό πλασέ να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του «αιωνίου» αντιπάλου

Στην επανάληψη ο Θρύλος είχε και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά και την υπεροχή μέσα στον αγωνιστικό χώρο και ο Παπαδογιωργάκης στο 48’ με προβολή, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Ο ΠΑΟ ανήμπορος να αντιδράσει, είχε γίνει… έρμαιο στις ορέξεις των πιτσιρικάδων των Πειραιωτών, οι οποίοι διαμόρφωσαν το τελικό 3-0 στο 80’ με τον Φλέγκα και πανηγύρισαν ακόμα μία νίκη επί των «πράσινων» τη φετινή σεζόν!

Η σύνθεση του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ: Σκαφίδας, Αγγελόπουλος Γ. (63’ Αμπάρα), Τουλκερίδης (80’ Τουλκερίδης), Αγιώτης, Παπαδογιωργάκης, Ασημάκης, Κωστανάσιος, Καμπέτσης (79’ Φλέγκας), Γκλεγκλές (48’ Α. Αγγελόπουλος), Ξενιτίδης, Τσιπιρτίμης (72’ Λένας).