Το πάλεψε αλλά έχασε από την ΑΕΚ

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε και έκανε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα και έχασε με 27-24 από την ΑΕΚ.

Ο Ολυμπιακός δεν ήταν καλός και έχασε με 27-24 στο διαμορφωμένο γήπεδο χάντμπολ του ΟΑΚΑ γνωρίζοντας την πρώτη ήττα για φέτος

Στο πρώτο 30 λεπτό η ένωση ήταν καλύτερη απο τον Ολυμπιακό και αυτό φάνηκε από την διαφορά όπου η ΑΕΚ , την μόνη φόρα που έχασε το προβάδισμα ήταν στο 2-3 με γκολ του Ρέινα, στην συνεχεία η ΑΕΚ ε’ιχε προβάδισμα πάντα με 2 η και 3 γκολ διαφοράς.

Στο 2ο 30λεπτό η ΑΕΚ ήταν ακόμα ποιο καλή καθώς βρέθηκε να είναι μπροστά και με 5 γκολ. Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να πλησιάσει αλλά η ΑΕΚ βρήκε καποιές λύσεις. Στο τελευταίο 10ο λεπτό η ΑΕΚ ήταν μπροστά με 7 τέρματα , αλλά ο Ολυμπιακός έφτασε μια ανάσα απο την ΑΕΚ καθώς πλησίασε στα 3 γκολ στην συνέχεια κάποια  διακοπή και κούραση Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να κάνει την ανατροπή , και η ΑΕΚ νίκησε με 27-24.

Παρά την Ήττα ο Ολυμπιακός είναι ακόμα πρώτος με 33 βαθμούς και ακολουθούν ΑΕΚ και ΠΑΟΚ με 32 Βαθμούς.

Ο Ολυμπιακός στις 16 Μαρτίου θα παίξει με την ΑΕΚ στον τελικό κυπέλλου στην Πάτρα

Ένταση μετά το τέλος του αγώνα με την αποστολή του Ολυμπιακού και φίλους της ΑΕΚ παρ όλα αυτά η αποστολή του Ολυμπιακού αποχώρισε χωρίς παρατράγουδα.