Που ? Τσάρος στην Μόσχα! και η ήττα σοκ από την Λεβάντε..

Του Αγίου Βαλεντίνου σήμερα , και Ολυμπιακός παίζει άλλη  μια σημαντική αναμέτρηση στην Ευρώπη. Σαν σήμερα ο Ολυμπιακός πήρε το διπλό με τσάρο τον Ντάβιντ. Άλλα και η ήττα με 3-0 στο ντεμπούτο του Μίτσελ στον αγώνα με την Λεβάντε.

Ρούμπιν Καζάν-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1

Ήταν μεσημέρι 13:15 όπου Ο Ολυμπιακός έπαιξε εκτός έδρας στην Ρωσία για τους <<32>. του Europa League. Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει το μεγάλο διπλό και το χρωστάει στον    μεγάλο Ρόι Κάρολ που έπιασε το πέναλτι του τωρινού παίχτη του Ολυμπιακού Νάτχο στο 76ο λεπτό  , αλλά και το χρυσό γκολ του Φουστέρ  στο 71ο λεπτό  που έδωσε  την μεγάλη νίκη.

Η σύνθεση του Ολυμπιακού: Μέγιερι, Χολέμπας, Μαρκάνο, Μέλμπεργκ (33′ Παπάζογλου), Τοροσίδης. Ορμπάιθ, Μακούν, Μανιάτης, Φουστέρ (74′ Κάρολ), Μιραλάς, Τζιμπούρ (83′ Μοντεστό)

Λεβάντε-Ολυμπιακός  3-0 φάση 32

O Μίτσελ κάνει ντεμπούτο στον πάγκο του Ολυμπιακού δεν έχει όμως το καλύτερο αποτέλεσμα ,  Αντιθέτως ήταν καταστροφικό για την ευρωπαϊκή συνέχεια της ομάδας.

Συγκεκριμένα, οι Ισπανοί, νίκησαν με 3-0, με τον Ρίος να ανοίγει το σκορ στο 10′, τον Μπαρκέρο να κάνει το 2-0 στο 40′ κι ο Μάρτινς στο 56′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ολυμπιακός: Μέγιερι, Χολέμπας, Κοντρέρας, Μανωλάς, Μανιάτης, Φέισα, Μοδέστο (46′ Γκρέκο), Βλαχοδήμος (59′ Μήτρογλου), Μασάντο (75′ Φετφατζίδης), Αμπντούν, Τζιμπούρ