Βραζιλία-Περού 3-1!!! Και στην “σελεσάο” το Κόπα Αμέρικα (Vid)

Η Βραζιλία αν και τα βρήκε λίγο σκούρα από το Μαχητικό Περού στο πρώτο μέρος πήρε την νίκη με 3-1 και μετά απο 12 χρόνια ξανά παίρνει τίτλο. Τα έκανε όλα ο Ζεσούς με ασίστ, γκολ και αποβολή.

Το 1-0

Η Βραζιλία πήρε το προβάδισμα στον τελικό του Κόπα Αμέρικα κόντρα στο Περού με τον Έβερτον. Ένα γκολ το οποίο ξεκίνησε από τρομερή ενέργεια του Ζεσούς και πάσα πάρε βάλε.Ο επιθετικός της Μάντσεστερ Σίτι πήρε τη μπαλιά του Ντάνι Άλβες στα δεξιά και με μια φανταστική ντρίμπλα απέφυγε δυο παίκτες, έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι όπου ήρθε ο Έβερτον και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

το 1-1

Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους του τελικού του Κόπα Αμέρικα το Περού κέρδισε πέναλτι όταν σε παράλληλο γύρισμα η μπάλα βρήκε στο χέρι του Τιάγκο Σίλβα. Ο διαιτητής υπέδειξε την παράβαση άμεσα αλλά εν συνεχεία πήγε και είδε και το VAR και κράτησε την ίδια απόφαση.Ο Πάολο Γκερέρο ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, ξεγέλασε τον Άλισον και έφερε το ματς στα ίσια για το Περού.

το 2-1

Αμεση ήταν η απάντηση της Βραζιλίας στο γκολ του Περού καθώς δυο λεπτά αργότερα ο Φιρμίνο έκλεψε τη μπάλα, έδωσε στον Ζεσούς και αυτός πλάσαρε εύστοχα για να δώσει το προβάδισμα στη “σελεσάο” πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

το 3-1

Ο Χιλιανός ρεφ του τελικού σφύριξε πέναλτι υπέρ των νικητών και ο σούπερ σταρ της Έβερτον διαμόρφωσε το τελικό 3-1 και “σφράγισε” τον τίτλο για την ομάδα του.