Vaterpolisti osvojili Superkup Evrope! Crvena zvezda je osvojila sve!

Crvena zvezda je u Bečeju pobedom 9:8 (2:3, 4:2, 1:1, 2:2) nad Radničkim iz Kragujevca, osvojila Superkup Evrope i četvrti trofej ove godine! Najefikasniji su bili Andrija Prlainović i Nikola Rađen sa 2 gola, dok su po jednom pogađali Strahinja Rašović, Viktor Rasović, Boris Vapenski, Džon Man i Sava Ranđelović.

Sirbobet…            Najbolje kvote u Evropi, 150 evra bonus za svaki tvoj ulog!!!

osvojilismosve

Bečej je grad vaterpola, a Crvena zvezda je drugi srpski tim koji je osvojio Superkup, u prvom srpskom finalu! Fenomenalan završetak godine za Crvenu zvezdu, za srpski vaterpolo. Oko 1.000 gledalaca u Bečeju, gradu prvaka Evrope, moglo je da uživa u velikoj borbi i velikom meču.

Vaterpolo spektakl u Bečeju je otvorio Radnički, koji je poveo već u prvom napadu golom Burića, a posle dva vezana neuspela napada Crvene zvezde, Slavko Gak je pogodio sam ugao Sefikovog gola za 2:0. Zlokovića su udvajali bekovi Crvene zvezde, pa su šuteri Radničkog imali otvorene pozicije za šut. Usledila su dva isključenja, pa je Crvena zvezda iz drugog puta iskoristila igrača više, gol kapitena Prlainovića za 2:1. Međutim, Basara je pogodio za 3:1, posle isključenja Kljajevića. Radnički je presingom i zonskom odbranom uspešno odolevao, ali su prebacivanjem lopte sa krila i golom Rađena crveno-beli došli do 2:3. Crvena zvezda je imala poslednji napad u prvoj četvrtini, ali je ostalo 2:3 za Radnički posle prvih osam minuta.

I na startu drugog perioda, Radnički je bio blizu brzog gola. Srećom, po crveno-bele, peterac nije iskoristio Đorđe Filipović, a u sledećem napadu akciju Avramovića i S.Rašovića, kruniše Ranđelović za izjednačenje, 3:3. Identično kao i u prvom delu, bekovi Crvene zvezde udvajaju Zlokovića, a šuteri Radničkog imaju čistu poziciju za šut. Gak nije bio uspešan, ali na drugoj strani jeste Viktor Rašović, koji nastavlja golgetersku seriju za prvo vođstvo Crvene zvezde, 4:3. Crvena zvezda je odbranom 1 na 1 potpuno neutralisala napade Radničkog, a uplivavanjem u napadu i igrom na krila rušila koncepciju Kragujevčana. Džon Man je povisio na 5:3, posle sjajne minijature Prlainovića, a već u sledećem napadu Radnički drugi put koristi igrača više i golom Gaka postiže prvi gol posle 6 minuta igre, 5:4. Crvena zvezda je kontrom Rađena i Strahinje Rašovića koji je munjevito isplivao i pogodio za 6:4 odmah odgovorila. Filip Filipović i Boris Zloković su pokazali deo umeća i čuvali Radnički u igri. Sjajna asistencija kapitena osvajača Kupa Evrope, a Zloković pokazuje zašto je, možda, i najbolji centar Evrope i postiže lep lob pogodak za 6:5, što je i konačan rezultat na poluvremenu.

U trećem periodu, viđena je velika borba i jaka odbrana, posle raspucanog prvog poluvremena. Crvena zvezda je preko krila išla na bližeg igrača, a Radnički, uglavnom, na Zlokovića. Vapenski pogodio za 7:5, postigao svoj prvi gol i doneo Zvezdi vođstvo od dva gola prednosti. Zloković je bio neutralisan, pa je Radnički šutevima Gaka i Đorđa Filipovića pokušavao, ali je Šefik spustio rampu i bio nesavladiv. Radnički u igru vraća Filip Filipović, na minut pre kraja trećeg perioda, pogotkom sa velike razdaljine. Pred poslednjih osam minuta, Crvena zvezda je imala 7:6.

Poslednji period igre je otvorio Andrija Prlainović pogotkom posle faula, preko Filipa Filipovića. Pokušaj Vuksanovića je odbranio Šefik, a zatim nije uspeo Gak. Crvena zvezda je odlično zatvarala prostor, nemoćni su bili Kragujevčani. Nesavladiv je bio Denis Šefik. Ipak, posle borbe na centarskoj poziciji i isključenja Ranđelovića, Vuksanović konačno pogađa. Ušli smo u neizvesnu završnicu, u kojoj su obe ekipe vie pažnje obraćale na odbranu. Ćirić je bio maestralan i „pokupio“ je svaku moguću loptu, dva puta je zaustavio Prlainovića bez faula, dok su njegovi saigrači u napadu bili bezidejni, a Crvena zvezda mirna u odbrani svog gola. Isključen je Popović, Dejan Savić zatražio tajmaut, a njegovi igrači sve sproveli u delo i posle akcije Viktora Rašovića, Rađen pogađa za 9:7. Međutim, čim Andrija Prlainović pusti na milimetar, Filipović pogaća i vraća neizvesnost u meč. Filip Filipović je zaradio isključenje u sledećem napadu, ali je Rađen pogrešio, Ćirić uhvatio loptu i Radnički je imao poslednji napad na meču i igrača više. Ali, Denis Šefik je Denis Šefik! Brani pokušaj Radničkog i Crvena zvezda osvaja Superkup Evrope! Četvrti trofej u godini!

Momci, hvala! Crvena zvezda je osvojila sve!

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…

Preuzeto sa: mojacrvenazvezda.net