Θετικός!!! Ολυμπιακός-Χάντερσφιλντ 2-0

Ολυμπιακός-Χάντερσφιλντ 2-0

Φιλικό με τη Χάντερσφιλντ έδωσε ο Ολυμπιακός και στο ημίχρονο βρέθηκε να προηγείται με 1-0, με το γκολ του Κώστα Φορτούνη από το 39ο λεπτό.

Για την ακρίβεια, μετά από αντεπίθεση, ο Πεπ Μπιέλ άνοιξε αριστερά στον Φορτούνη, εκείνος «έκοψε» προς τα μέσα, πλάσαρε και νίκησε τον τερματοφύλακα της αγγλικής ομάδας για το 1-0.

Ωραία προσπάθεια, ωραίο τελείωμα από τον Έλληνα μέσο, ο οποίος ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ στο φιλικό με αντίπαλο τη Χάντερσφιλντ.

Πάντως, ο Ολυμπιακός είχε κι άλλες στιγμές να πετύχει κι άλλο τέρμα στο πρώτο ημίχρονο.

Προβάδισμα δύο τερμάτων πήρε ο Ολυμπιακός στο δεύτερο ημίχρονο του φιλικού αγώνα με αντίπαλο τη Χάντερσφιλντ στην Ισπανία.

Για την ακρίβεια, σκόρερ χρίστηκε ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί.

Ο Μάριος Βρουσάι έκανε την πάσα από δεξιά, ο Μαροκινός φορ κοντρόλαρε, έπιασε ένα βολέ με το αριστερό και έκανε το 2-0 για τον Ολυμπιακό στο 72’.

Δυναμικό τελείωμα από τον Ελ Αραμπί, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.