Τελευταία φορά Γενάρη, πριν από… 14 χρόνια και πάλι διπλό! (video)

Πίσω στο μακρινό 2007 πρέπει να πάμε, για να βρούμε την τελευταία «μάχη» του Ολυμπιακού με τον ΠΑΟΚ, στην Τούμπα, Γενάρη μήνα!

Στις 21 Ιανουαρίου του 2007, για την αγωνιστική περίοδο 2006-07, ο Ολυμπιακός είχε… κλείσει ξανά, το σπίτι του ΠΑΟΚ, βάζοντάς τον στη θέση του και δείχνοντας, για ακόμη μία φορά την ανωτερότητά του!

Ο Ολυμπιακός έκανε ανατροπή, από 1-0 πίσω στο σκορ γύρισε το ματς σε 3-1, με σκόρερ τους Ριβάλντο (Χ2) και Καστίγιο και το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟΚ ήταν να μειώσει, στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα και να κλείσει, έτσι, το σκορ στο 3-2 για τον Θρύλο!

Άλλο ένα τρανό παράδειγμα της ανωτερότητας του Ολυμπιακού, επί του αποψινού του αντιπάλου, στη «μάχη» για το πρωτάθλημα, τότε. Ο Θρύλος, φυσικά, το είχε σηκώσει στο τέλος, συνεχίζοντας την αυτοκρατορία του…