Τα ερυθρόλευκα ευρωπαϊκά buzzer beater (vid)

Δείτε την εκπομπή μας :

Ένα γκολ και ένα αποτέλεσμα που θύμισε σε όλους πως ο Ολυμπιακός παλεύει συνεχώς μέχρι τέλους. Μία ακόμη φορά που οι ερυθρόλευκοι παίρνουν μεγάλο αποτέλεσμα στην Ευρώπη με γκολ στα τελευταία λεπτά, κάτι το οποίο αποδεικνύει πως οι Πειραιώτες έχουν στο… αίμα τους πλέον το «know how».

Με τον Πέδρο Μαρτίνς στο τιμόνι, ο Ολυμπιακός έχει καταφέρει αυτά τα χρόνια να σκοράρει ουκ ολίγες φορές στο φινάλε, με τα αποτελέσματα να αποδεικνύουν τη δουλειά που έχει κάνει τα σχεδόν τρία και πλέον χρόνια που βρίσκεται στο λιμάνι.

Κόντρα σε ομάδες για όλα τα… γούστα! Αντβέρπ, Ερυθρός Αστέρας, Μίλαν, Άρσεναλ και Αϊντχόφεν είναι μερικά από τα… θύματα των ερυθρόλευκων τα τελευταία τρία χρόνια που βρίσκεται στον πάγκο της ομάδας ο Πορτογάλος τεχνικός.

To10.gr σας δίνει στο… πιάτο όλα τα… buzzer beater του Ολυμπιακού από την ημέρα που ανέλαβε ο Πέδρο Μαρτίνς και σας δίνει την ευκαιρία να ψηφίσετε εσείς το αγαπημένο σας γκολ!

13/12/2018 Ολυμπιακός – Μίλαν 3-1

Μία μεγάλη ευρωπαϊκή αναμέτρηση για τους ερυθρόλευκους που έψαχναν νίκη με 2 γκολ διαφοράς απέναντι στη Μίλαν! Το χρυσό γκολ για τον Ολυμπιακό ήρθε από τον Κώστα Φορτούνη! Ο Έλληνας άσος σκόραρε στο 81ο λεπτό από το σημείο του πέναλτι και η ομάδα του Μαρτίνς πήρε τη μεγάλη πρόκριση για τους «32» του Europa League, καθώς επικράτησε με 3-1 απέναντι στη Μίλαν.