Ο Ολυμπιακός σκόραρε στο α’ ημίχρονο για πρώτη φορά εφέτος!

Ο Κώστας Φορτούνης πέτυχε το 1-0 στο ντέρμπι εναντίον του Παναθηναϊκού και αυτό ήταν το πρώτο εφετινό γκολ των Ερυθρόλευκων στο πρώτο ημίχρονο…

Ο Κώστας Φορτούνης έβαλε τέλος στη δυστοκία του Ολυμπιακού κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου της τρέχουσας σεζόν. Σκόραρε στο 21′ εναντίον του Παναθηναϊκού και αυτό ήταν το πρώτο εφετινό γκολ των Ερυθρόλευκων στο α’ 45λεπτο!

Από τις 12 Σεπτεμβρίου και τον τελικό Κυπέλλου εναντίον της ΑΕΚ στον οποίο επικράτησε με 1-0 χάρη στο γκολ του Λάζαρ Ραντζέλοβιτς στο 9′, ο Ολυμπιακός δεν είχε σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο καμίας αναμέτρησης! Οι Ερυθρόλευκοι είχαν πετύχει 17 γκολ σε Τσάμπιονς Λιγκ και πρωτάθλημα, όλα, όμως, κατά τη διάρκεια του β’ μέρους.

Τα εφετινά παιχνίδια του Ολυμπιακού στα οποία οι Ερυθρόλευκοι δεν είχαν σκοράρει κατά τη διάρκεια των πρώτων ημιχρόνων είναι τα εξής…