Μετά τα γκολ ήρθε και η ασίστ απο τον Μπούχα!

Έχει δείξει ότι είναι απαραίτητος για την ομάδα και οι ενέργειές του μέσα στο γήπεδο βοηθούν σημαντικά τον Ολυμπιακό.

Δείτε την εκπομπή μας :

Ο λόγος για τον Ανδρεά Μπουχαλάκη!

Ο αρχηγός του Θρύλου είναι από τα πολύτιμα «εργαλεία» της ομάδας του Πειραιά μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Δεν είναι καθόλου τυχαίο το γεγονός ότι ο Πέδρο Μαρτίνς δεν τον βγάζει ούτε με… αίτηση από την ενδεκάδα.

Κάνει πολλές δουλειές μέσα στο γήπεδο και στα δύο τελευταία ματς πρωταθλήματος έχει δώσει λύσεις και στην επίθεση! Δεν είναι μόνο το ανασταλτικό κομμάτι στο οποίο βοηθάει, αλλά και μπροστά.

Κόντρα στον Άρη σημείωσε δύο γκολ στη νίκη του Θρύλου, ενώ στην επίσης νίκη της ομάδας απέναντι στο Βόλο στο Καραϊσκάκη έβγαλε ασίστ. Από το δικό του πόδι βγήκε το 1-1 του Μασούρα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ωραία «βαθιά» μπαλιά από το κέντρο στην περιοχή του Βόλου, κεφαλιά Μασούρα και 1-1 στο ματς!