90 λεπτο video με σκληρά όργια στο ΜΑΡΟΥΣΙ !!!! ΑΕΚ – Ολυμπιακός 1-5

Οι Ερυθρόλευκοι νίκησαν  με 5-0 χάρη στα γκολ των Καμαρά (17′), Μασούρα (23′, 44′) και Ελ Αραμπί (33′) και Φορτούνη (74′). Την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

Δείτε την εκπομπή μας

89′ ΓΚΟΛ (ΑΕΚ – Ολυμπιακός 1-5)

Μετράει το γκολ του Ανσαριφάρντ μετά από την εξέταση του VAR. Ο Ολιβέιρα έκανε το τακουνάκι στον Ανσαριφάρντ που έκανε μέσα στην περιοχή την παράλληλη κίνηση, ο Ιρανός βγήκε κερδισμένος από κάποιες κόντρες και με προβολή έγραψε το 1-5.

88′ Γκολ για την ΑΕΚ με τον Ανσαριφάρντ, αλλά ξανά σηκώθηκε η σημαία του επόπτη για οφσάιντ!

78′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Μαχαίρας αντί του Λιβάι Γκαρσία.

75′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Οι Ραντζέλοβιτς και Ντρέγκερ αντί των Χολέμπας και Μασούρα.

74′ ΓΚΟΛ (ΑΕΚ – Ολυμπιακός 0-5)

Ο Χολέμπας βγήκε από τα αριστερά στην πλάτη του Νταντσένκο, με τακουνάκι τροφοδότησε τον Φορτούνη που σούταρε με δύναμη και… 0-5

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Ολιβέιρα (vid)

68′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ να μειώσει σε 1-4. Σέντρα του Νταντσένκο από τα δεξιά, ο Ανσαριφάρντ πρόλαβε και πήρε την κεφαλιά προ του Σεμέδο και η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Αλέξης Βιρβίλης: Ο Ολυμπιακός δίχως να ζοριστεί ιδιαίτερα κρατάει με χαρακτηριστική άνεση το 0-4, ενώ θα μπορούσε να σκοράρει ακόμη μία φορά στην τεράστια χαμένη ευκαιρία του Ελ Αραμπί. Ο Μασούρας συνεχίζει στο δεύτερο ημίχρονο από εκεί που ξεκίνησε στο πρώτο μέρος. Τρέχει σαν παλαβός σε όλο το γήπεδο και εξακολουθεί να είναι τεράστια απειλή για την ΑΕΚ.

64′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω οι Χνιντ και Μάνταλος, μέσα οι Νεντελτσιάρου και Γαλανόπουλος.

Ο Μπουχαλάκης φόρεσε το περιβραχιόνιο

63′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Οι Μπουχαλάκης και Χασάν αντί των Καμαρά και Ελ Αραμπί.

60′ Διαμαρτυρίες του Φορτούνη για πέναλτι σε χέρι του Σβάρνα. Από το ριπλέι φάνηκε ότι η μπάλα βρήκε στο χέρι του αμυντικού της ΑΕΚ.

Οπαδοί της «Ένωσης» συγκεντρώθηκαν έξω από το ΟΑΚΑ και άρχισαν να φωνάζουν «ΑΕΚ, ΑΕΚ, αυτό δεν είναι ΑΕΚ»

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης αποχώρησε από το ΟΑΚΑ μετά το τέλος του ημιχρόνου

58′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης αντί του Μπρούμα

Γιώργος Στασινόπουλος: Ο Χιμένεθ μετά τις αλλαγές που έκανε έχει μετατρέψει το σύστημα της ΑΕΚ σε 4-4-2, αλλά ο Ολυμπιακός είναι αυτός που έχασε ευκαιρία να βάλει και πέμπτο γκολ. Κάθε φορά που αποφασίζουν οι παίκτες του Μαρτίνς να πατήσουν γκάζι φαίνεται η διαφορά ποιότητας.

53′ Μεγάλη ευκαιρία για το 0-5! Ο Μπρούμα έβγαλε στον Μασούρα από τα αριστερά, ο Έλληνας εξτρέμ έκανε την παράλληλη σέντρα, ο Ελ Αραμπί έβαλε το πόδι του προ του Αθανασιάδη, αλλά δεν έπιασε καλά το πλασέ και χάθηκε η ευκαιρία για το πέμπτο γκολ του Ολυμπιακού.

Οφσάιντ ήταν τελικά ο Ολιβέιρα. Παραμένει το 0-4

Η φάση εξετάζεται από το VAR

49′ Γκολ ο Ολιβέιρα, αλλά ο α’ βοηθός σήκωσε το σημαιάκι του για οφσάιντ. Ο Πορτογάλος, σύμφωνα με τον επόπτη, ήταν ελάχιστα εκτεθειμένος όταν του έγινε η πάσα από τον Μάνταλο.

48′ Ο Ολιβέιρα δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή, μολονότι είχε επιλογές δεξιά και αριστερά τους Λιβάι και Ανσαριφάρντ αντίστοιχα, ο Σα μπλόκαρε δίχως πρόβλημα.

46′ Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Οι Αλμπάνης και Ανσαριφάρντ αντί των Σιμάνσκι και Τάνκοβιτς.

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο με την ΑΕΚ στη σέντρα

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Αποδοκιμασίες για τους «κιτρινόμαυρους» (vid)

Τα «άκουσαν» οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ από οπαδούς κατευθυνόμενοι προς τα αποδυτήρια μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Χρήστος Μεγγλίδης: Ο Ολυμπιακός οδεύει στην πιο εύκολη νίκη του στην περίοδο Μαρτίνς απέναντι σε μια ΑΕΚ που είναι για λύπηση. Το 1981 είχε βάλει έξι, το 2001 επίσης έξι, το 2011 πάλι έξι και το 2021 πάει να το ξανακάνει αν συνεχίσει έτσι. Απίστευτη διαφορά ποιότητας, αποτυπώνεται στο ΟΑΚΑ, με ρελαντί εμφάνιση από τον Ολυμπιακό και τραγωδία από την πλευρά της ΑΕΚ.

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Το ακυρωθέν γκολ του Τάνκοβιτς (vid)

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: Όλα τα γκολ του ημιχρόνου (vid)

Αλέξης Βιρβίλης: Πέντε τελικές και τέσσερα γκολ ο Ολυμπιακός. Η ΑΕΚ ήταν άφαντη στο πρώτο ημίχρονο, ενώ οι Πειραιώτες με… σβηστές μηχανές έφτασαν στο 0-4 με έναν εντυπωσιακό Μασούρα. Η δε ΑΕΚ πάει στα αποδυτήρια φοβούμενη για ακόμα μεγαλύτερη συντριβή στο δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου. ΑΕΚ – Ολυμπιακός 0-4!!!

44′ ΓΚΟΛ (ΑΕΚ – Ολυμπιακός 0-4)

Φοβερή κάθετη πάσα του Ελ Αραμπί στον Μασούρα που βγήκε στην πλάτη του Χνιντ, βρέθηκε απέναντι από τον Αθανασιάδη και πλάσαρε για το 0-4.

41′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό για το 0-4! Ο Ελ Αραμπί πήρε την μπάλα, ο Κρίστισιτς πήγε να διώξει και πάσαρε ουσιαστικά στον Μασούρα που από απόσταση αναπνοής έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

40′ Ο Τάνκοβιτς σούταρε από μακριά, η μπάλα κόντραρε και ο Σα μπλόκαρε.

36′ Κίτρινη κάρτα στον Μπρούμα

35′ ΓΚΟΛ (ΑΕΚ – Ολυμπιακός 0-3)

Ο Χολέμπας σέντραρε από τα αριστερά, ο Λόπες έκανε κακό γύρισμα με το κεφάλι προς τον Αθανασιάδη, καθώς ουσιαστικά έστρωσε την μπάλα στον Ελ Αραμπί και ο Μαροκινός με κοντινή προβολή έγραψε το 0-3.

Χρήστος Μεγγλίδης: Δίχως καν να πλησιάζει το γνωστό επίπεδο απόδοσής του, με την τριάδα των στόπερ που παίζει για πρώτη φορά να προσπαθεί να συντονιστεί, δίχως Φορτούνη και Βαλμπουενά, ο Ολυμπιακός απλά παραδίδει μάθημα ποιότητας και ανωτερότητας. Προηγείται 2-0 της ΑΕΚ χωρίς να εντυπωσιάζει και χωρίς να θέλει περισσότερο από εκείνη αυτό το ματς. Έτσι απλά.

Γιώργος Στασινόπουλος: Παίζοντας με υπομονή και ελέγχοντας τον ρυθμό του ματς ο Ολυμπιακός προηγείται στο ΟΑΚΑ 2-0 της ΑΕΚ, στο 23′. Οι “ερυθρόλευκοι” έχουν εντοπίσει την αδυναμία που υπάρχει στη δεξιά πλευρά της άμυνας της ΑΕΚ με Νταντσένκο και Χνιντ και από εκεί εκδηλώνουν τις περισσότερες επιθέσεις τους. Κάπως έτσι ήρθε και το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Πειραιά.

25′ Γύρισμα του Σιμάνσκι μέσα από την περιοχή από τα δεξιά, ο Ολιβέιρα έβαλε άτσαλα το πόδι του και η μπάλα άουτ.

23′ ΓΚΟΛ (ΑΕΚ – Ολυμπιακός 0-2)

Κάθετη πάσα του Χολέμπας στον Μασούρα που μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, δυνατό σουτ του διεθνή Έλληνα εξτρέμ με το αριστερό, ο Αθανασιάδης δεν μπορούσε να αντιδράσει και η μπάλα στον ουρανό των διχτύων για το 0-2.

Οφσάιντ τελικά ο Τάνκοβιτς. Παραμένει το 0-1 στο ΟΑΚΑ

Εξετάζεται η φάση από το VAR

18′ ΓΚΟΛ Η ΑΕΚ με τον Τάνκοβιτς, αλλά ο β’ βοηθός σήκωσε τη σημαία του για οφσάιντ. Ο Σουηδός φαίνεται να είναι οφσάιντ μετά το πλασέ του Μάνταλου.

17′ ΓΚΟΛ (ΑΕΚ – Ολυμπιακός 0-1)

Ο Μαντί Καμαρά έπιασε τον κεραυνό έξω από την περιοχή, ο Χνιντ έβαλε το κεφάλι του, άλλαξε ελάχιστα πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασιάδη.

15′ Παράλληλη σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε από τον Ελ Αραμπί και μπλόκαρε ο Αθανασιάδης.

Αλέξης Βιρβίλης: Δίχως φάσεις έχει κυλήσει το πρώτο τέταρτο στο ΟΑΚΑ, με τον Ολυμπιακό να προσπαθεί να επιβάλει τον ρυθμό του και την ΑΕΚ να επιχειρεί κυρίως με την ταχύτητα του Λιβάι να εκμεταλλευτεί κάποια κενά στην άμυνα. Οι «ερυθρόλευκοι» όμως δεν έχουν αφήσει πολλά περιθώρια.

13′ Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ για τον Ολυμπιακό (το εκτέλεσε ο Μασούρας) με τον Αθανασιάδη να «καθαρίζει» τη φάση

12′ Ο Μασούρας βγήκε από τα αριστερά, σέντραρε προς τον Ελ Αραμπί, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

5′ Καλοχτυπημένο φάουλ του Μασούρα που έφερε την μπάλα στην περιοχή, ο Σεμέδο δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι του και να κάνει την προβολή.

Ο Μασούρας παίζει από δεξιά πάνω στον Λόπες και ο Μπρούμα στα αριστερά με αντίπαλο τον Νταντσένκο

Ο Τάνκοβιτς έχει πέσει πάνω στον Ανδρούτσο και ο Λιβάι Γκαρσία πάνω στον Χολέμπας

1′ Άρχισε το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό στη σέντρα