Лиго Шампиона, видимо се у фебруару!

Олимпијакос је вечерас, на Караискакију, уз врло лошу игру, ипак успео да савлада Андерлехт са 3:1, и тако се, без обзира што је Бенфика савладала ПСЖ, пласира у нок-аут фазу најелитнијег фудбалског клупског такмичења! Red Agent7 и RedVoice.gr са Караискаки Статиона:

Sirbobet…            Najbolje kvote u Evropi, 150 evra bonus za svaki tvoj ulog!!!

saviola (1)

Утакмица је добро почела по црвено-беле. У првих 20-ак минута смо контролисали меч, и највише из прекида претили Силвију Проту, али ништа конкретно нисмо урадили. Шампион Белгије се добро бранио. Ипак, после тридесетог минута, уследила је права драма, која се наставила до краја меча! Прво је Савиола у 32. минуту пропустио колосалну прилику, али се зато искупио два минута касније, када је на врло леп начин постигао гол и за четврти различити клуб у Лиги Шампиона! Ипак, славље Олимпијакоса је кратко трајало, јер је Американац спрског порекла, Саша Кљештан већ у 37. минуту поравнао резултат. Наши момци се нису предавали, и успели су преко Кембела да припрете до краја првог полувремена, али не и да постигну гол.

У другом полувремену, виђено је нешто што се не виђа често, поготово не у Лиги Шампиона. Наш тим је силовито кренуо, и већ у 49. минуту се изборио за пенал! У том тренутку, играч Андерлехта, Шејку Кујате је добио други жути, односно црвени картон, а судија је први пут показао на белу тачку. Одговорност је преузео стрелац првог гола, Хавијер Савиола, али, Силвио Прото се истакао и одбранио добар пенал Аргентинца. Иако се очекивало да Олимпијакос рутински приведе меч крају, у Андерлехтовим играчима је прорадио инат, и они су заиграли много боље. И поред тога, наш тим, који је приде лоше играо, успео је да дође до нове предности, а стрелац је поново био Савиола! Након тога, извршене су две измене, у игру су ушли Вајс и Домингез, уместо Мачада и управо Савиоле. За дивно чудо, Андерлехт се није предао, штавише, кренуо је је силније напред, и то му се замало није исплатило, али је и наш голман, Роберто био присебан. У 72. минуту, већина гледалаца је мислила да је све готово, након што је досуђен нови пенал за црвено-беле. Н’Сакала је клизећим стартон зауставио Вајса, и добио само жути картон, али ни Вајс, који је овога пута преузео одговорност није успео да постигне гол! Сјајан је опет био Прото. Тада се већ страх увукао у многе навијаче Олимпијакоса, јер је Бенфика водила у Лисабону, а Андерлехт, иако са играчем мање, био бољи у Пиреју. И поред свега, нашим момци су издржали, а велико олакшање десило се у 88. минуту, када је Н’Сакала поново био груб у дуелу са Вајсом, и зарадио други жути картон. Андерлехт је тада остао са деветорицом, али се стање није променило! Белгијанци су и даље нападали. Ипак, све дилеме решене су у надокнади времена, када је Прото скривио нови пенал, и добио директан црвени картон. Из трећег пута, прецизан је био Домингез, и то против нападача Александра Митровића, који је морао да стане на гол, јер је тренер гостију извршио све три измене. На крају, Олимпијакос је у нок-аут фази Лиге Шампиона, и поред победе Бенфике, и одмераваће снаге са најјачим европским клубовима!

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…