H Τύχη του σταμάτησε στην Μίλαν !!!

Ο Ολυμπιακός έχασε με 1-0 στο Κίεβο και έχασε την πρόκριση στους <<16>> του Europa League.

O Ολυμπιακός δεν πάτησε καλά στο γήπεδο στα πρώτα λεπτά του αγώνα και  είχε ως αποτέλεσμα η Ντιναμό να πάρει την κατοχή της μπάλας χωρίς να απειλήσει τον Ολυμπιακό.

O Oλυμπιακός ισορρόπησε το παιχνίδι και βρήκε χώρους αλλά και η  μεν και οι δε δεν μπορούσαν να κάνουν μια καλή ευκαιρία..

Στο 28΄ο Ποντένσε μπήκε στην περιοχή όμως έκανε παραπάνω τριπλές , και έχασε την μπάλα.

Η Ντιναμό έβαλε το γκολ στο 32′ καθώς από την σέντρα του Μικολένκο από τα δεξιά, ο Σολ στον πρώτο δοκάρι θα κινηθεί γρήγορα και θα πλασάρει από κοντά

Στο 35′ η Ντιναμό βγήκε στην κόντρα με τον Κεντζιόρα, αλλά το σουτ του Σεπέλιεφ πέρασε ψηλά πάνω από την εστία του Σα

Η Ουκρανοί ήταν καλύτερη από το 30 και ήταν καλύτεροι από τον Ολυμπιακό.

45’+2 Η Μεγάλη επέμβαση του Σα κράτησε τον Ολυμπιακό στο παιχνίδι , καθώς η μπάλα έφτασε στον Σολ που ήταν αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού θα του πει… όχι!.

Ο Ολυμπιακός μπήκε πολύ καλά στο δεύτερο μέρος την Ντιναμό όμως να κρατάει αυτό το 1-0

Στο 51′ Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε ανεβάζει στον Τοροσίδη, εκείνος θα κάνει την σέντρα ο Μασούρας όμως θα στείλει άουτ την μπάλα με την κεφαλιά που πήρε.

Στο 60′ Ατομική ενέργεια του Φορτούνη που πήρε μέτρα, έπιασε το σουτ, αλλά ο Μπόικο απέκρουσε. Στην συνέχεια ο Κώστας βγήκε αλλαγή !

Στο 64′ Αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Μασούρα να κάνει το σουτ και τον Μπόικο να αποκρούει να είναι η ποιο επικίνδυνη φάση του Ολυμπιακού.

Στο 74ο λεπτό  Ο Μασούρος κατέβασε την μπάλα, έκανε το γύρισμα, ο Χασάν πλασάρει αλλά ο Μπόικο διώχνει τη μπάλα, και στην συνέχεια σε κόρνερ.

Στο 87′ Τρομερή ευκαιρία που έχασε  ο Ολυμπιακός με τον Γκερέρο να μην μπορεί να νικήσει τον Μπόικο σε τετ-α-τετ και κάπου εκεί να τελειώνει ο αγώνας και οι ελπίδες του Ολυμπιακού..