Έγινε… της Βοσνίας στο Περιστέρι

230454

Ο Ατρόμητος έκανε τα πάντα για να αποκλειστεί και τα κατάφερε! Η Σαράγεβο δέχτηκε τα δώρα της ομάδας του Παράσχου, που ηττήθηκε 3-1 στην παράταση στο Περιστέρι και αποχαιρέτησε άδοξα το Europa League.

Τέλος το ευρωπαϊκό όνειρο για τον Ατρόμητο πριν καλά-καλά αρχίσει. Οι Περιστεριώτες πέταξαν στα… σκουπίδια τη νίκη με 2-1 στο πρώτο ματς και ηττήθηκαν 3-1 από την Σαράγεβο στο Περιστέρι, αποχαιρετώντας πρόωρα το Europa League.

Οι Βόσνιοι εκμεταλλεύτηκαν στον μέγιστο βαθμό τα λάθη του Παράσχου και των παικτών του και έχοντας και την τύχη με το μέρος τους άνοιξαν το σκορ στο 24’ με τον Ντούλιεβιτς. Ο Ατρόμητος δεν αντέδρασε σωστά, «μπλόκαρε» και στο δεύτερο ημίχρονο και πλήρωσε μια φάση αδράνειας στην άμυνά του, όταν ο Μπιλμπίγια στο 80’ πλάσαρε στην κενή εστία του Τσενάμο. Ο Ταυλαρίδης έξι λεπτά αργότερα με κεφαλιά έστειλε το ματς στην παράταση, όμως το κακό έγινε.

Η Σαράγεβο ήταν και πάλι καλύτερη, είχε δοκάρι και στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Μπίλμπιγια να είναι και πάλι ο δράστης έκανε το 3-1, βάζοντας την «ταφόπλακα».