All Star Game 2014: Όλα τα αστέρια στα Χανιά

Η αφρόκρεμα του ελληνικού μπάσκετ θα πάρει μέρος στο 21ο All Star Game ΟΠΑΠ, το οποίο θα διεξαχθεί την Κυριακή 09/03alla-stara-game

Ο τραυματισμός του Βασίλη Σπανούλη δεν του επιτρέπει να αγωνιστεί στο All Star Game των Χανίων και τη θέση του θα πάρει ο Βαγγέλης Μάντζαρης, που αποτελεί το “alter ego” του στην περιφέρεια του Ολυμπιακού.

Κυριακή 09/03

10.30 Επίσκεψη αθλητών και αντιπροσωπίας των διοργανωτών του All Star Game ΟΠΑΠ στο κέντρο ημερήσιας φροντίδας αυτιστικών παιδιών (ΚΗΦΑΠ)
12.00-20.00 Basket Village (Κεντρική είσοδος ΔΚΓ Κλαδισού)
13.00 All Star Game ΟΠΑΠ μπάσκετ με καρότσι (ΟΣΕΚΚ)
15.30 Συναυλία του Χρήστου Χολίδη και του Μάνου Πυροβολάκη
16.00 All Star Game Greek Stars – Rest of the World, διαγωνισμοί τριπόντων και καρφωμάτων, θεαματικά καρφώματα των Dunking Devils, χορογραφίες από τις Greek Drops και τις Elite Amazons, παρουσιαστές οι Άννα Πρέλεβιτς και Αντώνης Βλοντάκης

Οι φετινοί συμμετέχοντες

Greek Stars: Δημήτρης Διαμαντίδης, Μάικ Μπράμος, Νίκος Παππάς, Αντώνης Φώτσης, Λουκάς Μαυροκεφαλίδης (Παναθηναϊκός), Βαγγέλης Μάντζαρης, Στράτος Περπέρογλου, Γιώργος Πρίντεζης, Βασίλης Καββαδάς (Ολυμπιακός), Γιάννης Αθηναίου (Άρης), Μιχάλης Τσαϊρέλης, Γιώργος Μπόγρης (ΠΑΟΚ).
Προπονητές: Αργύρης Πεδουλάκης (Παναθηναϊκός), Σούλης Μαρκόπουλος (ΠΑΟΚ).

Rest of the World: Γιόνας Ματσιούλις, Στεφάν Λάσμε, Τζέιμς Γκιστ (Παναθηναϊκός), Έρικ Μακ Κόλουμ (Πανιώνιος), Ντι Τζέι Κούπερ (ΠΑΟΚ), Μπράιαν Ντάνστον, Ματ Λοτζέσκι (Ολυμπιακός), Τζάστιν Χαρτ (Ρέθυμνο), Τζέι Κόβαν Μπράουν (ΚΑΟΔ), Τόνι Κρόκερ (Κηφισιά), Πάτρικ Γιούινγκ Τζούνιορ (Τρίκαλα BC), Ιβάν Άσκα (Ίκαρος Χαλκίδας).
Προπονητές: Γιώργος Μπαρτζώκας (Ολυμπιακός), Γιάννης Σφαιρόπουλος (Πανιώνιος).

Διαγωνισμοί

Τριπόντων: Έρικ Μακ Κόλουμ, Μαρκ Κάρτερ (Πανιώνιος), Τζέι Κόβαν Μπράουν (ΚΑΟΔ), Σάσα Βασίλιεβιτς (Κηφισιά), Γιώργος Δέδας (ΠΑΟΚ), Αλέξανδρος Βεζένκοφ (Άρης), Μπάμπης Σαμοθράκης (Ψυχικό), νικητής διαγωνισμού τριπόντων Νέων.
Καρφωμάτων: Ντι Τζέι Στέφενς (Ηλυσιακός), Τζέιμς Γκιστ (Παναθηναϊκός), Τρέβις Σίμπσον (Κολοσσός Ρόδου), Λένι Ντάνιελ (Απόλλων Πατρών), Κένι Γκάμπριελ (Ρέθυμνο), Τόνι Κρόκερ (Κηφισιά), Αλέξανδρος Σιγκούνας (Ερμής Λαγκαδά), νικητής διαγωνισμού καρφωμάτων Νέων.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0