Невероватан гол Шефика са гол линије у последњој секунди за 12:11! Куп је Наш!

дали је ово могуће? Историја овог спорта не памти овакав гол. Денис Шефик је бацио лопту  у последњој секунди, она је одскочила испред голмана Радића и донела Звезди заслужена победу.

Sirbobet…            Najbolje kvote u Evropi, 150 evra bonus za svaki tvoj ulog!!!

img_1007-1

Ватерполисти Црвене звезде одбранили су трофеј победника Купа Србије! У финалу су савладали Раднички Кон Тики из Крагујевца 12:11 ( 3:2, 3:3, 3:2, 3:4), поготком Дениса Шефика у последњој секунди мец ! Најефикаснији је био Страхиња Рашовић са 3 гола. Стрелци били још Андрија Прлаиновић и Борис Вапенски по 2, Вукчевиц, Ман, Виктор Расовић, Аврамовић и Денис Шефик.

Раднички је одлично отворио меч и већ у првом нападу голом Королије, дошао у предност, коју је одмах анулирао капитен Прлаиновић. Брзо је Раднички поново дошао у вођство преко Марковића, али су Аврамовић и Страхиња Рашовић преокренули резултат у Звездину корист. У другој четвртини је уследила резултатска клацкалица, а невероватан детаљ после кога судије нису реаговале догодио се средином друге четвртине када је папуча од стране клупе Радничког завршила у базену. У наставку је тензија учинила своје па су и најмање сумње око судијских одлука доводиле до чарки и у базену и ван њега, што је ишло гостима у корист. Доста замерки је било са обе стране, али у базену Прлаиновић није допуштао Радничком да дође у предност. Неколико пута је прекидао нападе гостију, а када су успевали да поред Звездине организоване одбране дођу до шута, ту је био Шефик. На крају првог полувремена, Звезда је имала предност 6:5 и напад који није искористила да повећа предност.

Трећа четвртина је била одлучујућа. Црвена звезда је преко Вапенског, а затим преко Виктора и Страхиње Рашовића дошла до три гола предности, коју је смањио Борис Поповић. Шефик је био сјајан и у појединим тренуцима се чинило да не би и више лопти од једне прошле поред њега. Одмах на почетку последње деонице Ђорђе Филиповић је довео свој тим на гол минуса, али је узвратио Џон Ман. А када је Денис Шефик одбранио Филипу Филиповићу петерац у следећем нападу, публика је атмосферу довела до максимума. Звезда је ношена песмом и подршком својих навијаћа и голом Бориса Вапенског вратила предност од 3 гола и 5 минута пред крај меча. Ипак, ушли смо у неизвесну завршницу јер је Раднички на минут пре крај дошао до изједначења 11:11 и вратио се „из мртвих“. Али, у последњој секунди Денис Шефик је са свог гола шутирао и погодио! Када су се сви припремали за продужетке Шефик, изгледа, једини није. Неописиво славље је уследило на Ташмајдану! Звезда није дала трофеј, и постајао је само један сценарио – одбрана трофеја.

Први трофеј за ВК Црвена звезда, први трофеј за СД Црвена звезда у 2014. години – Куп Србије у ватерполу!

Црвена звезда – Раднички 12:11 ( 3:2, 3:3, 3:2, 3:4) Базен: Ташмајдан. Гледалаца: 2.300. Судије: Голијанин, Рагач.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шефик 1, С. Рашовић 3, Ра­ђен, Ивошевић, Кљајевић, Вукчевић 1, Авра­мовић 1, В. Рашовић 1, Ранђеловић, Вапенски 2, Прлаиновић 2, Ман 1, Драксимовић, Милићевић. Тренер: Савић

РАДНИЧКИ: Радић, Бурић 1, Б. Поповић 1, Королија 1, Ћирковић, Миличић, Ћирић, Басара, Злоковић 1, Ф. Филиповић 2, Марковић 2, Ђ. Филиповић 3, С. Поповић, Вуксановић. Тренер: Јововић

Прва четвртина:

Први напад за Крагујевчане и одмах гол. Королија је стрелац. Након два минута игре и стативе гостију, Прлаиновић поравњава резултат. Сјајна интервенција Шефика, одбранио је чист зицер, међутим још једна лоша реакција одбране ствара нову прилику коју Марковић користи, 1:2. Аврамовић из угла доноси ново изједначење. Прлаиновић не само да бира одлична решења у нападу, већ и у одбрани реагује одлично. Страхиња Рашовић погађа на другој страни за прво вођство Звезде, 3:2. Ово је био и последњи гол у првој четвртини коју Црвена звезда решава у  своју корист.

Друга четвртина:

Поново први напад за Раднички. Сам је у углу био Ћирић, али је погодио стативу. Тресе пречку на другој страни Прлаиновић. Сјајан погодак Марковића на другој страни, 3:3. Вукчевић за ново вођство, сјајна шрауба младог Црногорца. Али  узвраћа на потпуно исти начин Злоковић за 4:4. Бомба Вапенског након минут и по без голова, води Звезда 5:4. Ф. Филиповић погађа за 5:5. Сјајна одбрана Шефика, још један скинут зицер! А Прлаиновић лобује Радића на другој страни, сјајан ватерполо гледамо на Ташу. Још једна сјајна парада Шефика. Рађен не погађа у последњем нападу, резултат на полувремену је 6:5 за Црвену звезду.

Трећа четвртина:

И овај део почиње нападом за госте. Два минута се игра без голова на Ташу. Сјајна одбрана Прилаиновића, контра напад и Вапенски даје гол за прво вођство од два разлике, 7:5. Ф. Филиповић узвраћа у следећем нападу. Маши зицер Вукчевић. Виктор Рашовић из десног угла, неочекивано погађа, 8:6. Поново је уследио период од два минута без голова, брзо се завршавају напади Радничког, добру одбрану играју наши ватерполисти. Страхиња Рашовић буквално цепа мрежу гола, Звезда има највећу предност до сада, 9:6, на два минута до краја трећег дела. Сјајан погодак Ф. Филиповића, једини расположен у свом тиму у овој четвртини. То је и последњи гол за коначних 9:7 пред последњих 8 минута.

Четврта четвртина:

Гости су први допливали до лопте, а Ђ. Филиповић погађа из даљине за 9:8. Ман постиже свој први гол, и враћа Звезду на +2. Петерац на другој страни  изводи Ф. Филиповић, али брани сјајни Денис Шефик! Вапенски из окрета, са трибина, води Звезда 11:8. Користи Ђ. Филиповић играча више на другој страни, смањује на -2. Шефик вади још једну лопту коју су многи видели у голу. Три минута до краја. Ф. Филиповић поново покушава да савлада Шефика, али то у овим тренуцим делује као немогућа мисија. Али зато Ђ. Филиповић игра одлично у последњем делу, постиже још један гол за 11:10. Вукчевић маши чист зицер на минут и по до краја. Бурић погађа за изједначење на минут пре краја, 11:11. Тајм аут са играчем више тражи Савић на 40 секунди до краја. Маши В. Рашовић. Затим фаул у нападу, последњи напад има Раднички.  Не користе то играчи из Крагујевца. Шефиииииииииииииик!!! Гол од гола до гола у последњој секунди!!!!

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…

Preuzeto sa: mojacrvenazvezda.net