Φινάλε στη Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ!

1
Φινάλε στη  Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ!
Τον τελευταίο του αγώνα στην κανονική περίοδο του Πρωταθλήματος Βόλεϊ της Α1 Γυναικών δίνει την Κυριακή (20:00) στη Νέα Φιλαδέλφεια ο Ολυμπιακός. Η ομάδα του Γιάννη Νικολάκη θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕΚ για την 22η ημέρα του Πρωταθλήματος και μετά από το τέλος του αγώνα θα μάθει τον αντίπαλο της στα ημιτελικά της διοργάνωσης.
Ο Ολυμπιακός μετά από 21 αγώνες έχει 60 βαθμούς ενώ η ΑΕΚ έχει 58. Η ομάδα μας ακόμη και με ήττα με 3-2 σετ διατηρεί την 1η θέση και το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ και θα παίξει στα ημιτελικά με τον 4ο του βαθμολογικού πίνακα. Στόχος φυσικά είναι η νίκη η οποία θα είναι η τρίτη φέτος επί της ΑΕΚ. Ο τεχνικός μας Γιάννης Νικολάκης έχει όλες τις παίκτριες στη διάθεση του και έχει ζητήσει από αυτές σοβαρότητα και σταθερή αποδοση.