Ευρεία νίκη για την Τότεναμ!

Μεταμορφωμένη έδειξε η Τότεναμ στην αναμέτρηση του Λονδίνου κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League. Ένα ματς που φυσικά ενδιέφερε και τον Ολυμπιακό.

Οι Άγγλοι επικράτησαν άνετα με 5-0 των «ερυθρόλευκων» του Βελιγραδίου. Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς ο Χάρι Κέιν (9ο λεπτό) για να έρθει ο Σον στην αμέσως επόμενη φάση των γηπεδούχων να γράψει το 2-0. Πριν το τέλος του πρώτου μέρους, ο Νοτιοκορεάτης «χτύπησε» και πάλι κάνοντας το 3-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου 45λεπτου.

Έτσι, το όμορφο γυριστό σουτ του Λαμέλα στο 57’ και το χειρουργικό πλασέ του Κέιν στο 72’ έδωσαν διαστάσεις στην πρώτη νίκη των Λονδρέζων στους φετινούς ομίλους του Champions League, η οποία τους επέτρεψε να περάσουν στη δεύτερη θέση πίσω από την Μπάγερν.

Την επόμενη αγωνιστική η Τότεναμ, πηγαίνει στο Βελιγράδι, ώστε να αντιμετωπίσει ξανά τον Ερυθρό Αστέρα, αυτή τη φορά εκτός έδρας.