Το πρόγραμμα των αγώνων στο Top-16!

euroleague

Βγήκε το πρόγραμμα των δυο ομίλων της Ευρωλίγκα στο Top-16 της διοργάνωσης.

Οι δυο ελληνικές ομάδες αντιμετωπίζουν εντός έδρας τους πρώτους τους αντιπάλους και οι αγώνες θα γίνουν στις 2 και στις 3 Ιανουαρίου.

Οι μεν «ερυθρόλευκοι» θα αντιμετωπίσουν τη Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ του Ζέλικο Ομπράντοβιτς στο ΣΕΦ και οι «πράσινοι» την Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο στο ΟΑΚΑ.

Όσο για τα μεταξύ τους ντέρμπι, το πρώτο θα γίνει 20 ή 21 Φλεβάρη στο ΟΑΚΑ για την 7η και τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου και το δεύτερο στην τελευταία αγωνιστική στο ΣΕΦ στις 10 ή 11 Απριλίου.

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς θα επισκεφτεί σαν αντίπαλος το ΟΑΚΑ με τη Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ στις 20 ή 21 Μαρτίου.

Ακριβείς ημερομηνίες και ώρες των αγώνων θα ανακοινωθούν προσεχώς, όμως γνωρίζουμε τις αγωνιστικές που θα παίξει η κάθε ομάδα στους δυο όμιλους-φωτιά της διοργάνωσης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Ε’ ομίλου:

1η-8η αγωνιστική (2-3/1 και 27-28/2)

Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ
Μπαρτσελόνα-Αναντολού Εφές
Μάλαγα-Λαμποράλ Κούτσα
Παναθηναϊκός-Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο

2η-9η αγωνιστική (9-10/1 και 6-7/3)

Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός
Λαμποράλ Κούτσα-Παναθηναϊκός
Αναντολού Εφές-Μάλαγα
Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ-Μπαρτσελόνα

3η-10η αγωνιστική (16-17/2 και 13-14/3)

Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα
Μάλαγα-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ
Παναθηναϊκός-Αναντολού Εφές
Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο-Λαμποράλ Κούτσα

4η-11η αγωνιστική (23-24/1 και 20-21/3)

Λαμποράλ Κούτσα-Ολυμπιακός
Αναντολού Εφές-Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο
Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ-Παναθηναϊκός
Μπαρτσελόνα-Μάλαγα

5η-12η αγωνιστική (30-31/1 και 27-8/3)

Ολυμπιακός-Μάλαγα
Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα
Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ
Λαμποράλ Κούτσα-Αναντολού Εφές

6η-13η αγωνιστική (13-14/2 και 3-4/4)

Ολυμπιακός-Αναντολού Εφές
Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ-Λαμποράλ Κούτσα
Μπαρτσελόνα-Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο
Μάλαγα-Παναθηναϊκός

7η-14η αγωνιστική (20-21/2 και 10-11/4)

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
Εμπόριο Αρμάνι Μιλάνο-Μάλαγα
Λαμποράλ Κούτσα-Μπαρτσελόνα
Αναντολού Εφές-Φενέρμπαχτσε/Ούλκερ

Αναλυτικά το πρόγραμμα του F’ ομίλου:

1η-8η αγωνιστική (2-3/1 και 27-28/2)

Λοκομοτίβ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Παρτίζαν – Ρεάλ Μαδρίτης
Ζαλγκίρις – Μπάγερν Μονάχου
Γαλατάσαραϊ – Μακάμπι Τελ Αβίβ

2η-9η αγωνιστική (9-10/1 και 6-7/3)

Ρεάλ Μαδρίτης – Γαλατάσαραϊ
Μπάγερν Μονάχου – Παρτίζαν
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Λοκομοτίβ Κουμπάν
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ζαλγκίρις

3η-10η αγωνιστική (16-17/2 και 13-14/3)

Παρτίζαν – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Ρεάλ Μαδρίτης – Μπάγερν Μονάχου
Ζαλγκίρις – Μακάμπι Τελ Αβίβ
Γαλατάσαραϊ – Λοκομοτίβ Κουμπάν

4η-11η αγωνιστική (23-24/1 και 20-21/3)

Μπάγερν Μονάχου – Γαλατάσαραϊ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ρεάλ Μαδρίτης
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παρτίζαν
Λοκομοτίβ Κουμπάν – Ζαλγκίρις

5η-12η αγωνιστική (30-31/1 και 27-8/3)

Μπάγερν Μονάχου – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Ρεάλ Μαδρίτης – Μακάμπι Τελ Αβίβ
Παρτίζαν – Λοκομοτίβ Κουμπάν
Γαλατάσαραϊ – Ζαλγκίρις

6η-13η αγωνιστική (13-14/2 και 3-4/4)

Γαλατάσαραϊ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Λομομοτίβ Κουμπάν – Ρεάλ Μαδρίτης
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Μπάγερν Μονάχου
Ζαλγκίρις – Παρτίζαν

7η-14η αγωνιστική (20-21/2 και 10-11/4)

Παρτίζαν – Γαλατάσαραϊ
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μακάμπι Τελ Αβίβ
Μπάγερν Μονάχου – Λοκομοτίβ Κουμπάν
Ρεάλ Μαδρίτης – Ζαλγκίρις

Πηγή:woop.gr

Share and Enjoy !

0Shares
0 0