Λοτζέσκι:«Δεν είχαμε καλές επιλογές στα τελευταία λεπτά»

Ο Ματ Λοτζέσκι μίλησε για την ήττα της ομάδας του τονίζοντας ότι:ËÏÔÆÅÓÊÉ ÓËÏÕÊÁÓ  ÐÁÍÁÈÇÍÁÉÊÏÓ - ÏËÕÌÐÉÁÊÏÓ (ÅÕÑÙËÉÃÊÁ 2013-2014) LOJESKI SLOUKAS PANATHINAIKOS - OLYMPIAKOS (EUROLEAGUE 2013-2014)

Θεωρώ πως ήταν σημαντικό το σημείο που είχαμε το προβάδισμα με σκορ 55-59 στην τελευταία περίοδο. Από εκεί και μετά όμως δεν λειτουργήσαμε σωστά σε επίθεση και άμυνα“, είπε αρχικά ο Λοτζέσκι και πρόσθεσε:”Δεν είχαμε καλές επιλογές. Θέλαμε δύο άμυνες και ένα καλάθι για να κερδίσουμε από την στιγμή που  πήραμε το προβάδισμα αλλά το χάσαμε λόγω νευρικότητας στα τελευταία λεπτά.

Το καλό είναι πως δεν φοβηθήκαμε αυτή την φορά. ήμασταν επιθετικοί, αλλά στο τέλος ήμασταν άστοχοι. Έχουμε πολύ καλό ρεκόρ στην έδρα μας, δε χάθηκε τίποτα από αυτή την ήττα. Χάσαμε με τέσσερις πόντους και σε περίπτωση ισοβαθμίας μπορούμε να καλύψουμε την διαφορά στην έδρα μας