Με 14/14 θα πάει ΟΑΚΑ

Ο Ολυμπιακός νίκησε τον Κόροιβο με 85-62 και έκανε το 14/14 και την επόμενη αγωνιστική στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό , με νίκη θα πάρει την πρώτη θέση σε μία δύσκολη Α1 φέτος καθώς τα ματς κρύβουν παγίδες .

Ο Κόροιβος στάθηκε πολύ καλά για ένα ημίχρονο και προηγήθηκε στο πρώτο μέρος και με 7-18,όμως με τους    πρωταθλητές Ελλάδας να αντιδρούν  και τελειώνουν την πρώτη περίοδο με σκορ 25-19.

Στην δεύτερη περίοδο με Showman τον Παπαπέτρου που πέτυχε 11 πόντους  Ο Ολυμπιακός  πήε την διαφορά στο +10 (35-25) και τελικά στο  +14 (46-32) στο τέλος του Ημιχρόνου

Στην τρίτη περίοδο, o Ολυμπιακός έκανε ένα +17 (53-36), ενώ ο Λοτζέσκι  με νέο σουτ από την περιφέρεια “έγραψε” το 61-43, με το 65-49

Στην τελευταία περίοδο  ο Ολυμπιακός βρήκε ρυθμό και έφτασαν την διαφορά στο +21 (73-52), και τελικά ο Αγώνας έληξε με νικητή τον Ολυμπιακό με σκορ 85-62

Τα δεκάλεπτα: 25-19, 46-32, 65-49, 85-62

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Μπιρτς 8 (6ρ), Σπανούλης 8, Πρίντεζης 7, Μαντζαρης 2 (4ασ), Λοτζέσκι 14 (5ασ, 7ρ), Γκριν 9, Τολιόπουλος, Παπαπέτρου 16, Γουότερς 6, Αγραβάνης 7, Μιλουτίνοβ 8 (6ασ).

Κόροιβος (Καλαμπάκος): Μιλουτίνοβιτς 7, Σταρκς 17, Μιχάλογλου, Πόλαρντ 8, Χαλ 14, Σαχπατζίδης, Σπυριδωνίδης, Μπεκρής, Ιωακιμείδης, Γκότσερ 12, Σμιθ-Ριβέρα 4.